Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.03.2021 08:07 Publikacja: 14.03.2021 08:07
Paweł Zaczyński dyrektor rozwoju audytu, biegły rewident, Grant Thornton
Foto: GG Parkiet
W jaki sposób biegli rewidenci badają dane niefinansowe w raporcie rocznym?
To zależy od zawartości raportu. Mamy do czynienia z trzema sytuacjami: po pierwsze, kiedy mamy oświadczenie o informacjach niefinansowych, które jest częścią sprawozdania z działalności zarządu, po drugie, gdy mamy odrębne sprawozdanie będące częścią sprawozdania rocznego, a po trzecie, gdy jest oddzielny dokument, który nie jest częścią raportu rocznego, ale jest publikowany do sześciu miesięcy (dla wybranych jednostek). Jeśli chodzi o pierwsze dwa przypadki, prace biegłego rewidenta nie różnią się, bo jest to część badania sprawozdania rocznego. Biegły rewident wykona te same czynności, polegające na sprawdzeniu kompletności (zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości). Sprawdzi też, czy dodatkowa informacja jest zgodna ze sprawozdaniem finansowym, czy nie ma tam sprzeczności. Jest też część nieoczywista tego badania, polegająca na sprawdzeniu spójności
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas