SII zarzucało spółce braki formalne i zbyt ogólne sformułowania w treści projektów uchwał na NWZA zwołane na 25 lutego. W nawiązaniu do tych uwag, Polskie Jadło opublikowało brakujące dokumenty, w tym m.in. projekt regulaminu walnego zgromadzenia, formularze do głosowania przez pełnomocnika oraz projekt strategii rozwoju spółki.
Sprecyzowana została również uchwała dotycząca możliwości zbycia przedsiębiorstw przez Polskie Jadło. Z nowego projektu uchwały wynika, że możliwość sprzedaży dotyczy wyłącznie przedsiębiorstw zakupionych wcześniej na podstawie innej uchwały tegoż NWZA. Chodzi o możliwość ewentualnej sprzedaży zmodernizowanych restauracji wraz z umowami franczyzowymi.
Z opublikowanej przez Polskie Jadło strategii wynika, że firma zamierza rozszerzyć działalność. Z tym wiąże się plan zakupu zakładów. Miałyby one zwiększyć możliwości produkcyjne Polskiego Jadła.
- Realizując tą strategię, spółka zamierza nabyć od jednego do trzech małych zakładów produkcyjnych posiadających pełne certyfikaty, w tym eksportowe, operujących w sektorze wytwórczym artykułów mącznych oraz garmażeryjno – mięsnych. Planami zakupów w tym trybie objęte mogą być również przedsiębiorstwa w formie przydrożnych restauracji i barów wymagających modernizacji a operujących w sektorze gastronomii przydrożnej – czytamy w strategii.
Polskie Jadło zamierza modernizować lokale, a następnie je odsprzedawać i dostarczać do nich produkty. W przeszłości spółka działała już w tym modelu (tzw. operatorsko-własnościowy model franszyzy) i – jak przypomina zarząd – w 2008 r. wypracowała zysk w wysokości ponad 12 mln zł.