Polskie Jadło dostało zielone światło na przejęcia

Akcjonariusze restauracyjnej spółki zaakceptowali w sobotę długofalową strategię, opartą na przejęciach podmiotów z branży

Aktualizacja: 17.02.2017 03:04 Publikacja: 25.02.2012 21:40

Jan Kościuszko

Jan Kościuszko

Foto: PARKIET, Małgorzata Pstrągowska MP Małgorzata Pstrągowska

Polskie Jadło zamierza kupować małe i średnie przedsiębiorstwa, działające w sektorze produkcyjno-gastronomicznym. Jak informował wcześniej prezes Jan Kościuszko, spółka rozważa przejęcie od jednego do trzech zakładów, posiadających certyfikaty m.in. na eksport swoich produktów.

- Planami zakupów w tym trybie objęte mogą być również przedsiębiorstwa w formie przydrożnych restauracji i barów wymagających modernizacji, a operujących w sektorze gastronomii przydrożnej. Plany te obejmują również zakładanie przez spółkę małych przedsiębiorstw w tej branży – czytamy w komunikacie.

Akcjonariusze wyrazili również zgodę na zbywanie przedsiębiorstw. Ta uchwała ma związek z ewentualną odsprzedażą zmodernizowanych wcześniej restauracji.

Polskie Jadło chce działać w systemie tzw. franczyzy własnościowej, który polega na tym, że po sprzedaży restauracji giełdowa firma pobiera od franczyzobiorcy określoną opłatę. W przeszłości Polskie Jadło działało już w tym modelu i generowało dobre wyniki (w 2008 r. zysk wyniósł 12 mln zł).

NWZA zgodziło się również na zawarcie przez spółkę umowy pożyczki inwestycyjnej z prezesem Kościuszką. Na jej mocy może on pożyczyć spółce maksymalnie 1 mln zł.

Akcjonariusze powołali też do rady nadzorczej Jarosława Michalskiego, a funkcję przewodniczącego rady powierzyli Krzysztofowi Atłasiewiczowi.

Zapowiedź tego NWZA początkowo wzbudziła spore emocje. Zastrzeżenia zgłosiło Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Chodziło o braki w dokumentacji oraz o nieprecyzyjne uchwały. Spółka jednak błyskawicznie zareagowała i uzupełniła wcześniejsze niedociągnięcia.

Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF
Handel i konsumpcja
Pepco Group wstaje z kolan
Handel i konsumpcja
Asbis dobrze zaczął rok. Sprzedaż odbija