VRG: Cała para w płynność

– Doszliśmy do wniosku z radą nadzorczą, że zmiana nie jest w tym momencie najlepszym pomysłem – mówi Mateusz Żmijewski, wiceprezes VRG ds. finansów, pytany, jak to się stało, że wycofał rezygnację. Miał rozstać się z firmą 1 kwietnia, a pozostanie w niej jednak przynajmniej do końca tej kadencji zarządu.

Publikacja: 01.04.2020 05:00

VRG: Cała para w płynność

Foto: parkiet.com

Nie jest tajemnicą, że trwałość władz firm wzmacnia epidemia. Rady pracują zdalnie, a tak nie mogą dokonywać zmian (trwają zmiany przepisów). Ciągłość pomaga też w innych sytuacjach. – Udało nam się wynegocjować z bankami przesunięcie spłaty rat kredytów długoterminowych z pierwszego półrocza. Pojawią się one w końcu okresu kredytowania – mówi wiceprezes.

VRG, właściciel marek Vistula czy W.Kruka, w 2019 r. uzyskała ponad 1 mld zł przychodów, o 32,5 proc. więcej rok do roku. Zarząd spodziewa się, że z powodu epidemii w tym roku przychody spadną o 20 proc. – Niższa może być również marża brutto. Zakładamy natomiast dodatnią EBITDA (wg MSR17 wyniosła w ub.r. 111 mln zł) i brak wzrostu długu netto – mówi Żmijewski. Dodaje, że priorytet to płynność i ograniczenie zapasów. VRG tnie zamówienia, inwestycje i wydatki na reklamę. ziu

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF
Handel i konsumpcja
Pepco Group wstaje z kolan
Handel i konsumpcja
Asbis dobrze zaczął rok. Sprzedaż odbija