Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.02.2017 18:13 Publikacja: 14.09.2012 14:59
tablety3 fot. bloomberg
Foto: Archiwum
Najpopularniejsze na polskim rynku telekomunikacyjnym pakiety usług to kombinacje Internetu, telewizji i telefonu. Pakiet usług ma zwykle cenę o kilkanaście – kilkadziesiąt złotych niższą niż łączny koszt usług kupowanych oddzielnie. Powód jest prosty: operatorzy kuszą nas w ten sposób, odbijając klienta konkurencji.
Pakiety z prawdziwego zdarzenia są oferowane właściwie przez dwie grupy operatorów: tradycyjne telekomy stacjonarne, rozbudowujące portfolio o Internet i telewizję, oraz sieci telewizji kablowych. Na ich tle ciągle relatywnie słabo wygląda quasi-pakietowa oferta operatorów komórkowych. Wyjątkiem jest może sieć mobilna Orange, która wykorzystuje przynależność do grupy Telekomunikacji Polskiej.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Planowane przez rząd inwestycje trudno uznać za przełomowe. Kluczowe obecnie jest to, by je odpowiednio wykorzystać – mówi Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander BM.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Polska sprzeciwi się traktatowi o wolnym handlu z krajami Mercosuru w obecnym kształcie – oznajmił premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem Rady Ministrów. Problem w tym, ze umowa z Mercosur nie ma jeszcze ostatecznego kształtu, bo negocjacje trwają.
Według Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Petersona Economic Sanctions Reconsidered jedynie 34 proc. ze 174 badanych przypadków zastosowania sankcji w XX wieku odniosło sukces.
Po porażce 1:2 z Holandią Polska mierzy się w drugim meczu fazy grupowej Euro 2024 z Austrią. Początek meczu - o godzinie 18.
Ze Stanisławem Waczkowskim, wiceprezesem Ipopemy Securities i szefem zespołu maklerskiego w tej spółce, rozmawia Konrad Krasuski
Wobec szybkiego starzenia się ludności w Polsce automatyzacja z nią związana będzie raczej łagodziła problem deficytu pracowników, niż powodowała wzrost bezrobocia – mówi Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.
Zeszły rok dla grupy był rekordowy. Rekordowa będzie też dywidenda. Kurs akcji w ostatnim czasie poszedł znacznie w górę. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Postępująca transformacja cyfrowa oraz inwestycje z unijnych funduszy będą napędzać w tym roku popyt na sprzęt IT i elektronikę.
Informatyczna grupa miała w zeszłym roku 205 mln zł zysku netto wobec 208 mln zł rok wcześniej. Czy w 2025 r. uda jej się zwiększyć przychody i zyski?
Programiści wracają na etat? Liczba zakładanych działalności gospodarczych w branży technologii informatycznych wyraźnie wyhamowała.
Analitycy Kearneya uznali, że na świecie lepiej wypadają tylko cztery państwa azjatyckie.
Niedawna głośna awaria systemów informatycznych nie tylko uwidoczniła kruchość systemów IT, ale też stanowiła bezcenne źródło wiedzy dla cyberprzestępców o reakcjach i zdolnościach firm do radzenia sobie z takimi kryzysami. To rodzi potężne ryzyko.
Sektor finansowy zwykle jako pierwszy sięga po nowe technologie, przekuwając je na coraz bardziej atrakcyjną ofertę dla klienta i swoje zyski. Ale kryją się też za tym spore, i wciąż dynamicznie rosnące, koszty - wynika z analizy "Parkietu".
Planowane przejęcie Comarchu przez fundusz CVC nie zaowocuje falą kolejnych wezwań na spółki technologiczne, ale na pewno zwiększy zainteresowanie krajowym sektorem IT. Może to wspierać wyceny spółek. Na które teraz warto postawić?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas