Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.07.2019 05:00 Publikacja: 17.07.2019 05:00
Foto: Adobestock
Z najnowszego raportu PwC wynika, że stawki te szybko rosną także w całej południowej Anglii i młodzi nie mogą sobie pozwolić na wynajmowanie tam mieszkań i dojeżdżanie do pracy w stolicy. Firma konsultingowa zwraca uwagę na konieczność szybkiego zwiększenia podaży mieszkań w Londynie, bo w ciągu minionej dekady koszty ich wynajmu rosły o wiele szybciej niż płace w sektorze publicznym. Pracownicy tego sektora w wieku 20–30 lat ponad połowę zarobionych pieniędzy wydają na wynajmowanie mieszkań, co powoduje, że nie stać ich już na oszczędzanie i gromadzenie wkładów na zakup własnego lokum. Najgorzej radzą sobie pracownicy służby więziennej, którzy na mieszkania wydają 45 proc. dochodów. JB
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
PKB strefy euro wzrósł w pierwszym kwartale o 0,4 proc. w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami. Dane te były dużo lepsze od prognoz. Niemcy i Francja uniknęły recesji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Chińskie władze zawiesiły 125-procentowe cło na amerykański etan. Zrobiły to, by ratować swój przemysł chemiczny, nie posiadający odpowiedniej alternatywy wobec surowca z USA.
Globalizacja to dla mnie działanie korytarzy handlowych w świecie transakcji oraz w postaci fizycznych szlaków handlowych. Te przepływy nie znikną, tylko się przesuną – mówi Ernesto Torres Cantú, globalny szef international w Citi.
Departament Wydajności Rządowej miał przynieść podatnikom biliony dolarów oszczędności. Jak na razie chwali się zaoszczędzeniem 160 mld USD, ale realne cięcia były prawdopodobnie kilka razy niższe, a kontrowersje związane z pracą tej instytucji bardzo duże.
Początek drugiej kadencji prezydenckiej Donalda Trumpa przyniósł inwestorom dużo wstrząsów i rozczarowań. Choć indeks S&P 500 jeszcze w lutym ustanowił rekord wszech czasów. Powrót do trwałych zwyżek może być bardzo trudny.
Niepewność związana ze zmianami polityki administracji Trumpa może spowodować recesję, wszelkie zaś zmiany polityki mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku – uważa Paul Krugman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas