Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.09.2019 07:51 Publikacja: 18.09.2019 07:45
Foto: Adobestock
913 partnerów kapitałowych PwC, z którymi audytor dzieli się zyskiem, otrzyma średnio po 765 tys. funtów za rok finansowy zakończony w czerwcu 2019 r. To o 7,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Jest to też najwyższa wypłata od 2009 r., kiedy partnerzy dostali po 777 tys. funtów. Roczny zysk PwC wzrósł w tym okresie o 8,7 proc., do ponad 1 mld funtów, głównie w wyniku większego popytu na doradztwo w sprawach dotyczących oprogramowania i technologii. Przychody działu doradztwa w PwC wzrosły o 22 proc., do 950 mln funtów. Z raportu Deloitte, innego audytora z Wielkiej Czwórki, wynika, że brytyjscy partnerzy tej firmy otrzymali za ubiegły rok finansowy po 882 tys. funtów, też najwięcej od 10 lat. Przed rokiem PwC została ukarana przez brytyjski nadzór grzywną w wysokości 6,5 mln funtów za fatalną jakość audytu firmy handlowej BHS przed jej bankructwem.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Początek drugiej kadencji prezydenckiej Donalda Trumpa przyniósł inwestorom dużo wstrząsów i rozczarowań. Choć indeks S&P 500 jeszcze w lutym ustanowił rekord wszech czasów. Powrót do trwałych zwyżek może być bardzo trudny.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Niepewność związana ze zmianami polityki administracji Trumpa może spowodować recesję, wszelkie zaś zmiany polityki mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku – uważa Paul Krugman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych.
Zwolnienie szefa Fedu za bardzo kojarzyłoby się inwestorom z praktykami stosowanymi w Turcji. Obecnie wygląda więc na to, że prezydent Donald Trump nie popełni takiego błędu, ale nadal będzie krytykował politykę Rezerwy Federalnej.
Chiny poinformowały w czwartek, że nie prowadzą żadnych rozmów ze Stanami Zjednoczonymi na temat ceł, mimo że prezydent Donald Trump i sekretarz skarbu Scott Bessent zasugerowali w tym tygodniu, że napięcia w stosunkach z Chinami mogą się zmniejszyć.
Rząd Niemiec prognozuje, że gospodarka kraju, największa w Europie, odnotuje w tym roku stagnację, ponieważ cła i groźby handlowe prezydenta USA Donalda Trumpa wpłyną na jej wyniki po miesiącach niepewności politycznej.
Inwestorów ucieszyła zapowiedź tego, że najbogatszy miliarder na świecie zmniejszy zaangażowanie w administracji Trumpa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas