BM Banku Handlowego ma nowego szefa. Po tym, jak Patrycjusz Wójcik dołączył do zarządu banku, nowym dyrektorem biura maklerskiego został Wojciech Adamczyk, który od lat jest związany z grupą Citi Handlowy.
Jaki kierunek?
Choć sam wewnętrzny awans nie jest wielkim zaskoczeniem (w grupie Citi to częsta praktyka), to wybór Adamczyka jest małą niespodzianką. BM Banku Handlowego od lat kojarzone jest główne z obsługą inwestorów zagranicznych i instytucjonalnych. Nowy szef biura maklerskiego wywodzi się natomiast z obszaru detalicznego. Do grupy Citi Handlowy dołączył w 2008 r. W przeszłości pełnił m.in. funkcję dyrektora ds. produktów inwestycyjnych, ubezpieczeniowych i doradztwa inwestycyjnego. Był także dyrektorem biura klientów detalicznych w obszarze maklerskim. W banku wciąż będzie pełnił też funkcję szefa pionu zarządzania produktami detalicznymi, segmentami i siecią oddziałów.
To siłą rzeczy prowokuje pytania, czy BM Banku Handlowego dokona mocniejszego zwrotu w kierunku klientów indywidualnych. Takie domysły potęguje fakt, że biznes maklerski w tym podmiocie w 2022 r. został wcielony w struktury banku.
– Strategia biura maklerskiego jest zgodna ze strategią rozwoju Citi Handlowy. Dzięki włączeniu działalności maklerskiej w struktury banku oferujemy usługi dla klientów detalicznych i instytucjonalnych. Wojciech Adamczyk realizację tej strategii będzie kontynuował – planujemy dalszy rozwój naszej oferty – usłyszeliśmy w biurze prasowym grupy Citi. Bank przekonuje, że kluczowym elementem działalności brokera pomimo zmian kadrowych pozostanie obszar klienta instytucjonalnego.
– Koncentrujemy się na obsłudze rynku polskiego i zapewnieniu dostępu do rynków zagranicznych, wykonywaniu zleceń dla instrumentów będących w obrocie na zagranicznych rynkach w Unii Europejskiej, na rynku amerykańskim czy na wybranych rynkach wschodzących. Rozwijamy też doradztwo transakcyjne oraz pozyskiwania kapitału od polskich i globalnych inwestorów. Bardzo doświadczony zespół i synergia z globalną grupą Citi jest tu szczególnym wyróżnikiem. W bankowości detalicznej usługi maklerskie stanowią jeden z kluczowych elementów naszej oferty bankowości prywatnej. Rozszerzyliśmy je w ostatnich latach o dostęp do rynków zagranicznych, co w połączeniu z usługą doradztwa inwestycyjnego w zakresie obligacji oraz akcji z rynków zagranicznych stanowi unikalne rozwiązanie na rynku, doceniane przez klientów. Widzimy, że przekłada się to na wzrost segmentu zamożnych klientów banku – przekonuje bank.