Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.02.2025 20:24 Publikacja: 12.10.2023 21:00
Paweł Baluch, dyrektor BM Millennium.
Foto: Fot. mat. prasowe
Najpierw wcielenie w struktury banku, a później zmiana na stanowisku szefa biura maklerskiego – scenariusz ten już niejeden raz był przerabiany na naszym rynku. Jak się okazało, powielony został również w przypadku grupy Millennium.
W ubiegłym roku bank wcielił w swoje struktury należący do niego dom maklerski. W ostatnich dniach przyszedł zaś czas na zmiany kadrowe. Mariusz Dąbkowski, który przez lata był szefem brokera, przestał pełnić tę funkcję. Nowym dyrektorem BM Millennium został Paweł Baluch.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Izba Domów Maklerskich proponuje "FIT for 55 – dla rynków kapitałowych” czyli redukcję obecnego poziomu obciążeń regulacyjnych co najmniej o 55 proc. do roku 2030, połączoną z moratorium na nowe przepisy.
Firma XTB stawia coraz mocniejsze kroki w Ameryce Południowej. Właśnie otrzymała ona licencję agenta papierów wartościowych w Chile.
Potwierdzają się informacje "Parkietu". Kamil Kliszcz, szef analityków w BM mBanku, oficjalnie poinformował, że po prawie 20 latach rozstaje się z grupą mBanku.
Tegoroczne wzrosty cen akcji oraz udany debiut Diagnostyki na giełdzie sprawiły, że inwestorzy indywidualni nieco się ożywili. Poprzeczka w ubiegłym roku jednak była zawieszona nisko. Czy wreszcie nadchodzi przełom?
Najnowsze dane KDPW wskazują, że liczba rachunków papierów wartościowych przebiła poziom 2 mln zł. XTB nadal pozyskuje najwięcej kont i ma ich już ponad 400 tys.
BM ING BSK dołączyło do grona firm, które zdecydowały się na obniżenie prowizji dla klientów, którzy chcą handlować funduszami ETF na GPW.
To, co się dzieje na zewnątrz Polski, w pewnym sensie zmusi do refleksji lokalnych decydentów, że być może to moment na przyjęcie wspólnej waluty, która nas jednak uodporni na mnóstwo ryzyk geopolitycznych – mówi Jerzy Nikorowski, dyrektor BM BNP Paribas.
Z początkiem nowego tygodnia inwestorzy handlujący na warszawskim parkiecie odważniej przystąpili do realizacji zysków. Najchętniej pozbywano się akcji największych firm na czele z bankami, które w tym roku dały już całkiem sporo zarobić.
Poniedziałkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się solidarnymi spadkami najważniejszych indeksów.
Początek tygodnia przynosi na europejskich rynkach mieszaną sesję. Niemiecki DAX jako jeden z nielicznych indeksów notuje dziś wzrosty, zyskując ok. 0,2%. Pozytywny sentyment widoczny jest także na notowaniach włoskiego IT40, który rośnie ponad 0,5%. Z drugiej strony mocniejszą przecenę widać na francuskim CAC40 (-0,9%), a także na brytyjskim FTSE 100 (-0,4%) oraz szwajcarskim SMI (-0,2%).
Świat przed polskimi inwestorami stoi dzisiaj otworem. Z jednej strony mogą oni bez problemu inwestować na największych giełdach takich, jak chociażby na Wall Street, a z drugiej mają też dostęp do rozwiązań oferowanych przez międzynarodowe podmioty finansowe, takich jak Saxo Bank, któremu na całym świecie zaufały już miliony klientów.
Koncern Apple ogłosił, że w ciągu czterech lat wyda 500 mld dolarów na inwestycje w w Stanach Zjednoczonych. Ma też tam zwiększyć zatrudnienie o 20 tys. ludzi.
Po sesji 21 marca do indeksu blue chips powinny wejść Żabka i CCC. Natomiast wypadną JSW i Cyfrowy Polsat. Będzie też sporo zmian w mWIG40 i sWIG80.
Biotechnologiczna spółka zawarła umowę z amerykańską firmą doradczą Kinexum Services LLC na doradztwo strategiczne w procesie rejestracji terapii TREGS przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas