Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.09.2018 05:14 Publikacja: 13.09.2018 05:14
Foto: Bloomberg
Kolejny miesiąc i kolejny spadek liczby rachunków maklerskich. W sierpniu ubyło ich prawie 400, a od początku roku ich liczba zmniejszyła się już o ponad 71 tys. – wynika z danych Krajowego Depozytu. Z jednej strony to efekt zmian regulacyjnych i porządków, jakie w związku z tym przeprowadzili brokerzy (zamykanie nieaktywnych od dłuższego czasu kont). Z drugiej zaś strony koniunktura rynkowa nie tylko nie zachęca do otwierania nowych rachunków, a w ostatnim czasie wręcz dostarcza więcej argumentów za tym, aby odpocząć od inwestowania w akcje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Handel akcjami na warszawskiej giełdzie rozkwitł na dobre. Marzec przyniósł rekordowe obroty na głównym rynku. Ponad 60 proc. z nich przeszło przez ręce zagranicznych brokerów.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Mimo, że XTB planuje w tym roku znaczący wzrost wydatków na marketing, to jak przekonuje Omar Arnaout, prezes spółki, nie jest to przeszkodą w wypłacie dywidendy.
Firma XTB odkryła karty. Zarząd spółki rekomenduje, aby dywidenda w tym roku wyniosła 5,45 zł na akcję.
Nowa odsłona usługi doradztwa inwestycyjnego, rozwój wealth management, większe otwarcie się na średnie spółki, a co się z tym wiąże także wzmocnienia kadrowe – to główne plany biura maklerskiego z grupy PKO BP, którym dowodzi Samer Masri.
Podczas 25. edycji konferencji Izby Domów Maklerskich w Bukowinie Tatrzańskiej rozmawialiśmy z Arturem Trunowiczem, dyrektorem pionu rynku kapitałowego w Asseco Poland. Strategicznym parterem medialnym konferencji była Gazeta Giełdy i Inwestorów "Parkiet" oraz Rzeczpospolita.
W Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się 25. edycja konferencji Izby Domów Maklerskiej. Z jej szefem, Waldemarem Markiewiczem, rozmawialiśmy o wyzwaniach stojących przed rynkiem kapitałowym. Strategicznym partnerem medialnym wydarzenia była Gazeta Giełdy i Inwestorów "Parkiet" oraz Rzeczpospolita.
Czwartkowa sesja w Nowym Jorku zakończyła się bardzo dużymi spadkami. Russell 2000, indeks małych spółek, stał się pierwszym amerykańskim indeksem giełdowym, który wszedł w bessę.
Kapitalizacja nowojorskiego rynku akcji spadła w pierwszych minutach czwartkowej sesji o łącznie 1,7 bln dolarów. To więcej niż na przykład wynosi nominalny PKB Indonezji czy Turcji.
Giełdy azjatyckie odpowiedziały wyprzedażą na ogłoszony przez prezydenta USA Donalda Trumpa mechanizm ceł wzajemnych. Notowania kontraktów terminowych sugerują dużą przecenę na Wall Street.
Wkrótce skończy się noworoczne okienko czasowe, które co do zasady sprzyja bykom. Ich pozycja może więc słabnąć.
Handel akcjami na warszawskiej giełdzie rozkwitł na dobre. Marzec przyniósł rekordowe obroty na głównym rynku. Ponad 60 proc. z nich przeszło przez ręce zagranicznych brokerów.
Od strony fundamentalnej akcje spółek notowanych na GPW mimo wzrostów nie są drogie. WIG ma szanse dojść do magicznej bariery 100 tys. pkt, a nawet ją przebić o kilka procent pod pewnymi warunkami – mówi Sebastian Buczek, prezes i założyciel Quercus TFI.
Inwestorzy indywidualni na całym świecie trzymają się strategii długoterminowych, aby radzić sobie z zmiennością rynku. Podobne zachowania można zaobserwować także w Polsce: 52 proc. inwestuje w długim horyzoncie czasowym – na lata lub nawet dekady.
Akcje Newsmax, prawicowej amerykańskiej telewizji, zyskały ponad 1400 proc. od poniedziałkowego debiutu na giełdzie nowojorskiej. Firma ta stała się kolejną spółką memiczną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas