Według agencji Turcy nie powiedzieli jednak wprost, czy interesują się Plusem. Stwierdzili tylko, że szukają możliwości rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Podobnie Telia Sonera. – Naszym priorytetem jest zwiększanie wartości spółek, które już mamy w portfelu. Bierzemy też pod uwagę przejęcia. Analizujemy różne możliwości inwestycji, które pasowałyby do naszego profilu – powiedział Thomas Jonson, odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe w Telia Sonera.
Jonson odmówił komentarza w sprawie tego, czy – jak podała agencja – doradcą Szwedów przy tej transakcji ma być Bank of America Merrill Lynch. Fundusze private equity TPG i Blackstone Group miały zatrudnić w tym celu JPMorgan Chase & Co., a Apax Partners – Morgana Stanleya. Wśród zainteresowanych Plusem wymieniane jest obecnie także CVC Capital Partners and Bain. Grono zainteresowanych rośnie, tym bardziej że według ostatnich doniesień właściciele wystawią na sprzedaż 100 procent akcji Polkomtelu. Okazuje się bowiem, że na transakcję zdecydowani są nie tylko polscy udziałowcy, ale także brytyjskie Vodafone.
Według Reutersa Vodafone po raz pierwszy przyznało oficjalnie, że też pracuje nad sposobem wyjścia z polskiego telekomu. Do tej pory stanowisko Brytyjczyków przekazywali opinii publicznej polscy akcjonariusze Polkomtelu: PKN Orlen, PGE i KGHM (razem z państwowym Węglokoksem posiadają oni blisko 75 proc. akcji telekomu).
Sprzedaż Plusa, do której ma dojść w 2011 roku, byłaby największą transakcją w historii naszego rynku telekomunikacyjnego. Jest on wyceniany na około 16 mld zł.