Milmex przeprasza obligatariuszy i prosi o kredyt zaufania

Firma Milmex Systemy Komputerowe, budująca sieć szerokopasmowego radiowego dostępu do Internetu NetMaks w technologii WiMax, nie otrzymała w założonym terminie pieniędzy z dotacji i ma problemy ze spłatą zobowiązań z tytułu obligacji - wynika z jej komunikatów kierowanych do posiadaczy tych papierów.

Aktualizacja: 11.02.2017 10:58 Publikacja: 16.10.2013 16:00

Milmex przeprasza obligatariuszy i prosi o kredyt zaufania

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Pierwotny termin wykupu papierów KOM12D (o wartości około 7,7 mln zł) przypadał 30 sierpnia. Wtedy Milmex obiecał, że wykupi je w październiku.  Teraz proponuje inne rozwiązanie.

Zarząd zapewnia, że kłopoty firmy są przejściowe, wynikają z wysokich wymaganych inwestycji i poprosił posiadaczy obligacji (są notowane na giełdowym rynku Catalyst) o czas. Poinformował również, że firma ma szanse na dokapitalizowanie przez strategicznego inwestora.

Milmex złożył posiadaczom wymagalnych obligacji propozycję, aby zgodzili się na objęcie obligacji nowej serii (KOM13C), środki z których zostaną przeznaczone na wykup starszych papierów (właśnie KOM12D). Nowe papiery do dnia wykupu będą oprocentowane wg.  stałej stopy w wysokości 13 proc. w skali roku.

Informatyczno-telekomunikacyjna firma tłumaczy problemy z opóźnieniami w spływie dotacji. Jak podała, "decyzja powyższa (o prośbie skierowanej do obligatariuszy) jest związana z okresowo ograniczoną inwestycyjną płynnością spółki w III/IV kwartale bieżącego roku, wskutek kumulacji płatności ponoszonych w ramach realizowanych projektów dotacyjnych, wymaganych spłat operacyjnych zobowiązań spółki oraz opóźnień w spływie należności dotacyjnych".

Zarząd Milmeksu zapewnił, że sytuacja ma przejściowy charakter i nie potrwa dłużej niż do "końca miesiąca rozliczeniowego bieżącego roku".

Jeśli jednak obligatariusze się nie zgodzą na objęcie nowych papierów dłużnych, firma zapewnia, że wykupi obligacje do 20 listopada.

• W celu przyspieszenia spływu należności Spółka intensywnie wyjaśnia wszelkie kwestie formalnoprawne związane z zaistniałym opóźnieniem w rozliczeniach projektów dotacyjnych oraz z wpływem płatności od poszczególnych Instytucji Rozliczeniowych;

• Dokonywane są uzgodnienia z podmiotami finansującymi w celu uruchomienia krótkoterminowego finansowania spółki w miesiącu październiku, a niezależnie dla pozyskania finansowania pomostowego na rzecz realizowanych i planowanych projektów inwestycyjno-unijnych;

• Trwają prace związane z zamierzonym znacznym dokapitalizowaniem Spółki przez Inwestora Strategicznego, które zakończone zostaną w ramach najbliższych 45 dni. W przeciągu 20 dni Spółka przedstawi szczegółowy komunikat w tej sprawie;

• Realizowana jest restrukturyzacja zadłużenia oraz podjęto działania w celu przyspieszenia spływu wymagalnych należności;

• Zintensyfikowano działania sprzedażowe w celu zwiększenia wpływów z działalności operacyjnej z sektora telekomunikacyjnego.

Wygenerowane z powyższych działań środki zostaną wykorzystane do wykupu obligacji KOM12D oraz zapłaty należnych odsetek.

Obligatariuszy zainteresowanych ofertą zamiany obligacji spółka prosi – w komunikacie - o kontakt.

Złożyła też przeprosiny: "Chcielibyśmy zapewnić Obligatariuszy, że rozumiemy ich zaniepokojenie wynikające z opóźnienia ostatecznego wykupu obligacji serii KOM12D, lub z nie zawsze wyczerpującymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania Spółki. Dlatego zapraszamy wszystkich do bezpośrednich kontaktów ze Spółką, które w naszym przekonaniu mogą pomóc w wyjaśnieniu ewentualnych wątpliwości lub obaw związanych z bieżącą sytuacją".

Milmex podpisał niedawno list intencyjny z MNI, na mocy którego miałby odkupić od giełdowego funduszu część jego infrastruktury.

Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją
Technologie
11 bit studios otwiera nowy rozdział
Technologie
Orange Polska sprzeda Orange Energia fińskiemu Fortum