Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.07.2016 06:25 Publikacja: 29.07.2016 06:25
Foto: Archiwum
Urządzenie Brastera ma trafić na polski rynek w połowie października. Jakie są główne ryzyka, które mogłyby spowodować przesunięcie debiutu?
Trudno wskazać jedno konkretne ryzyko. Jesteśmy w trakcie wielu procesów, które muszą się zgrać. Na razie wszystko jednak wskazuje na to, że jesteśmy na dobrej drodze. Kluczowe jest na pewno ostateczne uruchomienie linii produkcyjnej w Szeligach. Niektóre jej elementy są w ostatniej fazie testowania, które powinno się zakończyć w tym miesiącu. Produkcja matryc ciekłokrystalicznych jest absolutnie niezagrożona. Drugim elementem jest linia produkcyjna w firmie Rosti, która będzie składała całe urządzenie w całość. Również w tym obszarze wszystko idzie zgodnie z planem. Urządzenia do tej linii są aktualnie wykonywane w Chinach. Do Białegostoku, gdzie będzie składane urządzenie, powinny trafić za około miesiąc. Kilka dni temu wróciłem z Chin, gdzie byliśmy razem ze specjalistami z Rosti. W naszej i ich ocenie wszystko zgadza się ze specyfikacją. Trzymamy się też ustalonych harmonogramów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas