"Decyzja zarządu emitenta o rozpoczęciu przygotowywania wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego jest uzasadniona tym, że zarząd emitenta widzi możliwość uniknięcia likwidacji spółki emitenta i przeprowadzenia restrukturyzacji jego działalności oraz spółek zależnych od emitenta w sposób umożliwiający spłatę wierzycieli w dłuższej perspektywie czasowej" - czytamy w komunikacie.
Restrukturyzacja zakładałaby m.in. kontynuowanie działalności operacyjnej Onico w ograniczonym zakresie i stopniowy rozwój spółki zależnej Onico Gas, posiadającej koncesję na obrót paliwami ciekłymi, koncesję na magazynowanie i przeładunek paliw ciekłych (LPG) oraz koncesję na wytwarzanie paliw ciekłych (LPG), poinformowano.
Onico złożyło 2 sierpnia br. wniosek o ogłoszenie upadłości do Sądu Rejonowego w Warszawie. Jednakże w związku z faktem, iż dwóch wierzycieli spółki złożyło wnioski o otwarcia postępowania sanacyjnego względem spółki, zarząd Onico wniósł o wstrzymanie rozpoznania tego wniosku do czasu prawomocnego orzeczenia w sprawie ewentualnego otwarcia postępowania sanacyjnego.
Onico to warszawska spółka, będąca jednym z największych niezależnych importerów paliw do Polski. Zajmuje się obrotem zwłaszcza LPG, ON i biopaliwami. W 2018 r. spółka miała 3,05 mld zł przychodów. Od 2011 roku jest notowana na rynku NewConnect.