Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.03.2017 07:15 Publikacja: 24.03.2017 07:15
Wojciech Białek, główny analityk, CDM Pekao
Foto: Archiwum
W okresie minionego pokolenia tak długie serie sesji bez spadku większego niż 1 proc. zdarzyły się jedynie dwukrotnie – końce takich sekwencji pojawiły się na początku czerwca 1985 oraz w połowie maja 1995. W perspektywie następnych tygodni po takim sygnale bywało różnie, ale w obu przypadkach po tego typu pokazie siły S&P 500 dynamicznie zwyżkował bez korekt przekraczających 10 proc. przez kolejne trzy lata. W jeszcze poprzednim pokoleniu tak długie sekwencje bez spadku większego niż 1 proc. pojawiały się kilkakrotnie w latach 1954–1966, a więc również w generalnie bardzo dobrym dla rynku akcji w USA okresie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Indeks WIG20 ma do pokonania średnioterminową przeszkodę cenową w postaci klastra Fibonacciego: 2788–2811 pkt.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Indeks WIG w tym roku zyskał już około 25 proc., po raz pierwszy w historii przełamując w czwartek symboliczną barierę 100 tys. pkt.
Po dość trudnej pierwszej połowie kwietnia na rynkach druga część miesiąca przyniosła dużą zmianę nastrojów, szczególnie na GPW.
Fundusze inwestujące w złoto odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowy napływ netto środków w wysokości ok. 8 mld USD.
Chaotyczna i szkodliwa polityka prezydenta USA doprowadziła do kryzysu zaufania wokół amerykańskiej waluty, akcji i długu.
Prezes Fedu stwierdził, że Rezerwa Federalna skupiać się będzie na ograniczeniu skutków ewentualnych ceł, co niweczy nadzieje inwestorów na szybszą ścieżkę obniżek stóp.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas