Nestmedic to producent mobilnego systemu Pregnabit do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego. Poza Polską w formule pilotażu z badania mogą korzystać ciężarne kobiety w Finlandii, Danii, Portugalii, Katarze oraz w Kenii.
„Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2018 r. z wykorzystaniem urządzenia Pregnabit przeprowadzono w Polsce 857 badań wobec 409 badań w pierwszym kwartale 2018 r., co może pozytywnie kształtować komercjalizację rozwiązania w kolejnych miesiącach" – podała spółka.
Strata po I półroczu tego roku jest o 45 proc. większa niż w pierwszym półroczu 2017 r. – Wygenerowana strata wynika z faktu, że spółka prowadzi szereg działań operacyjnych mających na celu budowę przychodów. Nie jest możliwe wprowadzenie na rynek tak innowacyjnego produktu bez chociażby zespołu sprzedażowego czy medycznego centrum telemonitoringu. Wiemy, że to kosztuje, ale realizujemy szereg działań prosprzedażowych. Mamy rozpoczęte liczne pilotaże, zarówno w kraju, jak i za granicą. Są to procesy, które zwykle trwają kilka miesięcy – powiedziała „Parkietowi" prezes Nestmedic Patrycja Wizińska-Socha.
W niedawno ogłoszonej strategii firma zidentyfikowała do 20 rynków, na których zamierza się rozwinąć, nawiązując współpracę z lokalnymi partnerami. – Branża telemedyczna jest bardzo perspektywiczna, ale zarazem wymaga czasu i cierpliwości. Idziemy zgodnie z naszymi założeniami i ogłoszoną strategią, pracujemy nad budową trwałych, rosnących strumieni przychodów. Spółka ma zarabiać na całym świecie i nad tym pracujemy – podsumowała prezes.
Firma zakłada, że udział eksportu w przychodach grupy przekroczy 90 proc. na koniec roku obrotowego 2023. PTW