Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.10.2017 07:13 Publikacja: 17.10.2017 07:13
Foto: Bloomberg
Za baryłkę ropy gatunku Brent płacono w poniedziałek po południu 58,9 USD, a za baryłkę surowca gatunku WTI 52 USD. Ceny wróciły więc na poziom z końcówki września, a sygnałem do ich wzrostu były iracko-kurdyjskie starcia pod miastem Kirkuk, będącym jednym z centrów bliskowschodniego przemysłu naftowego.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Perspektywa szybszego i głębszego spadku stóp procentowych w Polsce ma oczywiście znaczenie dla banków, ale ostatnia przecena w głównej mierze jest pochodną tematu wojny celnej – mówi Michał Fidelus, analityk BM Pekao.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Dopóki „kurz bitewny” na dobre nie opadnie, ciężko jest spodziewać się mocnego odbicia indeksów w Stanach Zjednoczonych czy też w Europie – mówi Tymoteusz Turski, analityk XTB.
Krótkoterminowo mój optymizm rynkowy nieco przygasł, ale w średnim i długim terminie nadal jestem optymistą. Po takich spadkach, indeksy, szczególnie w USA, będą miały z czego odbijać w górę – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
Od strony fundamentalnej akcje spółek notowanych na GPW mimo wzrostów nie są drogie. WIG ma szanse dojść do magicznej bariery 100 tys. pkt, a nawet ją przebić o kilka procent pod pewnymi warunkami – mówi Sebastian Buczek, prezes i założyciel Quercus TFI.
Inwestorzy indywidualni na całym świecie trzymają się strategii długoterminowych, aby radzić sobie z zmiennością rynku. Podobne zachowania można zaobserwować także w Polsce: 52 proc. inwestuje w długim horyzoncie czasowym – na lata lub nawet dekady.
Przed nami prawdopodobnie kluczowe dni, jeśli chodzi o cła, którymi straszy amerykański prezydent. Inwestorzy na Starym Kontynencie wahali się dość długo, ale wreszcie uciekają od akcji w stronę obligacji.
Wyniki Enei i Bogdanki za 2024 rok, wypłata dywidendy Pepco, publikacja opisu dyskusji z ostatniego posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej. Oto co wydarzy się dziś w biznesie i gospodarce w Polsce oraz na świecie.
Perspektywa szybszego i głębszego spadku stóp procentowych w Polsce ma oczywiście znaczenie dla banków, ale ostatnia przecena w głównej mierze jest pochodną tematu wojny celnej – mówi Michał Fidelus, analityk BM Pekao.
Dzisiejsza sesja na globalnych indeksach przebiegła pod znakiem oddechu po spadkach zapoczątkowanych zeszłotygodniową prezentacją przez Trumpa wysokości planowanych ceł odwetowych. Zarówno na indeksach europejskich, jak i amerykańskich widzimy dziś dominujące wzrosty. Mimo to jest wciąż jeszcze za wcześnie, by jednoznacznie zapomnieć o widmie ceł oraz wymazać wiszącą nad rynkami niepewność.
Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się mocnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 3,15 procent przy obrocie zbliżonym do 2,05 miliarda złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 3,06 procent z licznikiem pokazującym przeszło 2,34 miliarda złotych.
Popyt zaczyna nawiązywać walkę, ale jakby dalej obawiał się niedźwiedziego ataku. Widać to nie tylko na GPW, ale i w USA.
- Decydując się na zawieszenie notowań, podjęliśmy świadomą decyzję minimalizacji ryzyka, która też została dobrze zakomunikowana rynkowi - przekonuje Tomasz Bardziłowski, prezes GPW.
Główne amerykańskie indeksy giełdowe rozpoczęły wtorkową sesję od solidnych zwyżek. Rosły po ponad 3 proc. Częściowo odrabiały straty po panicznej przecenie z ostatnich dni.
W marcu przybyło prawie 30 tys. rachunków maklerskich. Znów największą zasługę w tym ma XTB. Firma już w przyszłym miesiącu może stać się rynkowym numerem jeden jeśli chodzi o liczbę prowadzonych kont.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas