Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.12.2018 14:25 Publikacja: 06.12.2018 14:25
Foto: Adobestock
Raporty okresowe – kwartalne, półroczne i roczne – to prawdziwa kopalnia wiedzy dla inwestorów, analityków i zarządzających. Bywa jednak, że dla części osób jest to wiedza mało użyteczna, ponieważ poszczególne informacje są źle rozumiane lub niezauważane. Dlatego zapytaliśmy giełdowych specjalistów o najczęstsze błędy popełniane przy czytaniu raportów okresowych. Jakie według ekspertów informacje z raportów są często źle interpretowane przez inwestorów i początkujących analityków? A może zbyt wiele istotnych informacji z raportów jest niesłusznie pomijanych? To tylko niektóre pytania, które zadaliśmy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas