Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.05.2022 13:35 Publikacja: 24.05.2022 12:50
Lokale gastronomiczne nie widzą spadku odwiedzalności. Jednak firmy podkreślają zauważalny w ostatnich miesiącach duży wzrost zainteresowania programami rabatowymi - także Aperitif, w którym w sieci Sphinx uczestniczy już ponad 400 tysięcy gości.
Foto: materiały prasowe, Kristi Blokhin Kristi Blokhin
Gastronomia wciąż mozolnie odrabia straty wywołane pandemią, przez 2020 i 2021 r. zazwyczaj możliwa była tylko obsługa zamówień na wynos lub z dostawą do domu klienta, teraz sektor liczył na zdecydowanie lepszy sezon. Wszystko może pokrzyżować ogromny wzrost cen produktów spożywczych i alkoholi, ale też energii. Oznacza to konieczność podnoszenia cen w restauracjach, co może przełożyć się na zainteresowanie konsumentów. Tym bardziej że według ostatniego badania ARC Rynek i Opinia aż 38 proc. konsumentów mówi już o konieczności ograniczania wydatków uważanych za luksusowe, jak właśnie wyjścia do restauracji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
CCC wspierane przez założyciela - Dariusza Miłka - odkryło karty. Chce wykupić akcje internetowej platformy Modivo od miliarderów. Zrobi emisję nowych akcji.
Minął szok wynikający z zaskoczenia raportem Hindenburga. Z końcem stycznia zgodnie z zapowiedzią zamknęliśmy rozdział pt. okres przejściowy na rosyjskim rynku – mówi Marcin Bójko, wiceprezes LPP ds. finansów.
Alkohole z Polski podbijają rynki zagraniczne, a najlepiej radzą sobie mocniejsze trunki, z wódką na czele.
Roczny eksport tego typu produktów to już ponad 12 mld zł, a Polska jest trzecim co do wielkości producentem czekoladowych słodkości w Europie.
Po miesiącach domysłów zarząd CCC przyznał oficjalnie, że rezygnuje z wprowadzenia na giełdę internetowych e-sklepów. Analitycy chcą zrozumieć konsekwencje tej decyzji.
Mija rok od czasu gdy wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak interweniował w KNF w sprawie Kernela i obiecywał, że nie zostawi tej sprawy. Ta jednak ucichła. Natomiast problem inwestorów pozostał.
Produkcja przemysłowa spadła o 2,4 proc. w grudniu m/m, osiągając najniższy poziom od maja 2020 r., głównie z powodu gwałtownego spadku produkcji samochodów. W branżach energochłonnych produkcja spadła jeszcze bardziej, o 3,1 proc. m/m.
Deficyt handlowy gwałtownie wzrósł w grudniu, gdy import osiągnął rekordowy poziom w kontekście zagrożeń celnych, co mogło skłonić przedsiębiorstwa do pośpiechu w zakupach towarów wytwarzanych za granicą.
Chiny przystąpiły do wojny handlowej, na nowo rozpętanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa. We wtorek Państwo Środka ogłosiło, że wprowadza 15-proc. cła na import amerykańskiego węgla i LNG. Zadaje też cios firmie Alphabet, właścicielowi Google’a, a także znanym markom odzieżowym, jak Tommy Hilfiger czy Calvin Klein.
Według prognoz w najbliższych latach średnio o 2 proc. rocznie będzie rosła wymiana handlowa Stanów Zjednoczonych z Unią Europejską. Zapowiadane cła nie powinny tego zmienić.
Choć wniosek łódzkiej grupy odzieżowej o zgodę na przejęcie Komeksu, właściciela marki ubrań i akcesoriów dla dzieci, nadal leży w urzędzie antymonopolowym, firmy już sporo łączy – wynika z analizy „Parkietu”.
Produkty z sektora nowej ekonomii stanowią coraz ważniejszą część polskiego eksportu.
Wyniki Żabki pokazują, że sieć całkiem dobrze sobie radzi w warunkach mocnej konkurencji i wojny cenowej. Zarząd firmy na 2025 r. patrzy z optymizmem.
Akcje handlowej grupy zniżkują na początku czwartkowej sesji o blisko 3 proc. Firma zaprezentowała wyniki za I kwartał roku obrotowego 2025, zakończony 31 grudnia 2024 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas