Starbucks nabiera rozpędu w Polsce

Do końca tego roku ruszą lokalne amerykańskiej marki w Poznaniu i Szczecinie. W ciągu najbliższych pięciu lat ma ich powstawać po 10 rocznie.

Aktualizacja: 06.02.2017 17:15 Publikacja: 07.10.2015 16:16

Dzięki nowym lokalizacjom zarządzana przez spółkę AmRest  sieć  Starbucks w Polsce będzie na koniec 2015  roku liczyć 45 kawiarni.

Na tym z pewnością się nie skończy.

– Do 2020 roku chcemy otwierać po 10 kawiarni rocznie – mówi Adam Mularuk, prezydent Starbucks w firmie AmRest.

To oznacza, że obecny w Polsce od 2009 roku, Starbucks nabierze rozpędu (w tym roku otworzy w sumie siedem lokali).  Adam Mularuk podkreśla, że firma jest na to gotowa.

- Po sześciu latach dojrzeliśmy, a marka zadomowiła się w Polsce. Rośnie także jej świadomość wśród konsumentów  - zaznacza prezydent Starbucks w firmie AmRest.

W środę ruszyła pierwsza w Warszawie, a druga w Polsce – po Wrocławiu – kawiarnia Starbucks Reserve. Powstała przy ul. Nowy Świat, czyli w miejscu, gdzie wystartował pierwszy lokal sieci w 2009 r.

Na świecie działa ok. 1,6 tys. placówek itego typu (w sumie Starbucks ma ich blisko 22 tys.), a w Europie 17. Firma oferuje w nich kawę z systemu clover, czyli  ciśnieniowo – próżniowe urządzenie do parzenia kawy. Oferuje tam także kawy w dostępne w limitowanych edycjach.

AmRest nie wyklucza otwarcia kolejnych lokali Starbucks Reserve w Polsce. Nadal jednak motorem rozwoju sprzedaży będą klasyczne lokale. Będą pojawiać się w nowych miastach, jednak w pierwszej kolejności sieć ma zwiększać swój zasięg w miejscowościach, gdzie jest już obecna.

Wybierając kawiarnię sieciową Polacy kierują się przede wszystkim smakiem kawy i napojów (67 proc.) oraz dogodną lokalizacją (48 proc.). Najpopularniejszymi rodzajami kaw są: kawa latte (66 proc.), cappuccino (29 proc.) oraz espresso (25 proc.) – wynika z tegorocznego badania Cafe Monitor 2015 firm ARC Rynek i Opinia.

Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF
Handel i konsumpcja
Pepco Group wstaje z kolan