Sprzedaż odzieży przez internet rośnie dwucyfrowo

Czerwiec to kolejny świetny miesiąc w wykonaniu Hubstyle. Sprzedaż rośnie jak na drożdżach. LPP idzie jego śladem, jeśli chodzi o sprzedaż przez internet.

Aktualizacja: 07.07.2016 17:40 Publikacja: 07.07.2016 17:00

Sprzedaż odzieży przez internet rośnie dwucyfrowo

Foto: spółka

W opublikowanym dzisiaj raporcie bieżącym Hubstyle potwierdza, że spółka kontynuuje silne wzrosty sprzedaży. Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży Grupy Kapitałowej HubStyle w czerwcu są wyższe o około 93 proc. w porównaniu do czerwca poprzedniego roku i wyniosły 1 966 tys. złotych. Wyniki spółki potwierdzają, że wartość sprzedaży rośnie z miesiąca na miesiąc w dynamicznym tempie.

Sprzedaż przez intenet szybko rośnie

W Grupie Kapitałowej HubStyle najlepsze wyniki notują spółki należące do segmentu sprzedaży odzieży tj. Sugarfree oraz New Fashion Brand. W tym segmencie przychody netto z czerwcowej sprzedaży wyniosły około 1 311 tys. złotych co stanowi 270 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu z 2015 roku.

Inwestorzy doceniają dobre wyniki publikowane przez spółkę. Od strony technicznej kurs spółki znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, a począwszy od dołka sprzed roku wycena HubStyle jest pięć razy większa. Po opublikowaniu raportu za czerwiec na czwartkowej sesji akcje rosną o ponad 6 proc. Spółka opiera swój marketing głownie na Social media a sprzedaż odbywa się poprzez strumień e-commerce. Do dyspozycji klientów jest tylko jeden punkt stacjonarny ulokowany w Warszawie. Na reklamie w internecie zna się jak mało kto ponieważ jest też właścicielem porównywarki internetowej Nokaut.pl.

LPP też sprzedaje przez Internet

Tropem HubStyle, jeśli chodzi o sprzedaż w internecie, idzie gigant krajowej branży odzieżowej LPP. Do niedawna dla spółki najlepszym sposobem na zwiększanie sprzedaży było otwieranie nowych salonów. Pod koniec czerwca spółka chwaliła się otwarciem tysięcznego salonu w Polsce. LPP nie notuje tak wysokich wzrostów sprzedaży jak Hubstyle, jednak także dostrzegł nowy sposób na dystrybucję kolekcji.

W opublikowanym na początku lipca raporcie czytamy, że wzrost sprzedaży w czerwcu br. w stosunku do czerwca 2015 sięga 21 proc., ale w internecie wartość sprzedaży wzrosła aż o 213 proc do poziomu 17 mln. W całym pierwszym półroczu tego roku sprzedaż poprzez kanał e-commerce wyniosła około 68 mln i jest to wzrost o ok. 93 proc. Spółka planuje rozwój „zarówno poprzez sieć salonów stacjonarnych, jak i udoskonalanie działających już sklepów on-line wszystkich naszych marek" – czytamy w komunikacie. Na ten moment jednak wartość sprzedaży internetowej stanowi nieco ponad 2 proc. ogólnej sprzedaży Grupy LPP.

- Utrzymujemy cenę docelową (4,319 złotych -przyp. red.). Nie zmieniły się warunki rynkowe, nasza waluta wciąż się osłabia a więc spadają marże LPP. Osłabiająca się złotówka wpływa też na wzrost czynszów. Niepokoi silna konkurencja ze strony Inditexu. Sprzedaż się co prawda stabilizuje w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku ale jest to raczej wynikiem słabej sprzedaży w 2015 roku – ocenia w rozmowie z "P" Włodzimierz Giller, analityk DM PKO.

Obie spółki rozwijają się m.in. poprzez tworzenie nowych marek. Ostatnio głośnym echem odbiła się informacja o otwarciu nowego salonu LPP na Oxford Street w Londynie, którego koszt wyniesie około 675 milionów zł a także powstanie nowej marki premium Tallinder. LPP reklamuje się najczęściej w przestrzeni publicznej np. poprzez bannery. Dla Hubstyle stworzenie odrębnej marki to koszt około 500 tys. a marketing odbywa się głównie w mediach społecznościowych.

Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF
Handel i konsumpcja
Pepco Group wstaje z kolan
Handel i konsumpcja
Asbis dobrze zaczął rok. Sprzedaż odbija