TXM: Teraz czas na decyzje zarządzających

W poniedziałek biura maklerskie mBanku i BOŚ zakończyły przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych na akcje TXM, spółki zależnej Redanu, prowadzącej sieć sklepów TextilMarket.

Aktualizacja: 06.02.2017 13:03 Publikacja: 13.12.2016 07:13

Do zamknięcia tego wydania „Parkietu" oferujący nie chcieli dzielić się danymi o popycie na walory, których maksymalna cena wynosiła 6,2 zł. Prezes TXM Lech Przemieniecki uczestniczący w porannym czacie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przekonywał, że ryzyko niepowodzenia oferty jest minimalne.

TXM kieruje gros swoich nowych walorów do inwestorów instytucjonalnych. W poniedziałek trwały spotkania zarządu z inwestorami tego typu. Prezes spółki pytany o przebieg road show mówił: – Oceniamy to bardzo pozytywnie, niemniej książka jest jeszcze ciągle budowana.

Z kilku rozmów, które przeprowadziliśmy, wynikało, że inwestorom finansowym najbardziej przeszkadza fakt, iż TXM to spółka zależna już notowanego na warszawskiej giełdzie Redanu. Jak mówił nam zarządzający jednego z TFI, aby niwelować ryzyko, fundusze inwestycyjne wolą mieć taką ekspozycję na dany sektor jak główny akcjonariusz grupy. W przypadku Redanu chodzi o Radosława Wiśniewskiego.

Z drugiej strony dotychczasowi znaczący akcjonariusze TXM – Redan i Concordia 21 – zobowiązali się do niesprzedawania akcji w perspektywie roku, a jeden z przedstawicieli Concordii – Sylwester Urbanek – zadeklarował chęć udziału w trwającej ofercie.

TXM chciałby zebrać z emisji 4 mln walorów około 25 mln zł i przeznaczyć pieniądze na rozwój w kraju i za granicą.

W ramach transzy detalicznej planowane jest przydzielenie około 10 proc. oferowanych walorów, a do inwestorów instytucjonalnych trafić ma około 90 proc. emisji.

Ostateczna cena emisyjna, po jakiej będą oferowane nowo emitowane akcje, oraz ostateczna liczba walorów w podziale na transze zostanie opublikowana 14 grudnia br. (środa). Zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych będą prowadzone od 14 do 19 grudnia br. Oferowane akcje stanowić będą łącznie 12 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki i nieco ponad 8 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Handel i konsumpcja
Analitycy: pierwszy kwartał bieżącego roku wyhamował CCC i LPP
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Handel i konsumpcja
Mateusz Kolański: VRG odzyskała rytm w segmencie odzieżowym
Handel i konsumpcja
Dino rekordowo drogie. Wycena odkleiła się od fundamentów?
Handel i konsumpcja
Techniczny problem eObuwia
Handel i konsumpcja
LPP bliżej ugody z KNF
Handel i konsumpcja
Pepco Group wstaje z kolan