W sobotni wieczór w warszawskim Teatrze Wielkim Operze Narodowej panowała podniosła atmosfera. Panie w eleganckich kreacjach wieczorowych, w wielu wypadkach szytych specjalnie na ten wieczór, panowie w smokingach.
Business Centre Club od 1991 roku przyznaje Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu firmom i ich szefom. W konkursie uczestniczą członkowie BCC. Ankieta wypełniana przez przedsiębiorców startujących w konkursie uwzględnia kryteria stricte finansowe (np.: wartość przychodów, eksport, zysk, kapitał własny, zobowiązania, inwestycje), jak i kryteria opisowe (np.: wysoka jakość wyrobów i usług, nagrody, certyfikaty, normy ISO, nowe produkty na rynku itp.). Jury ocenia rozwój firmy, utrzymywanie przez nią wysokiej pozycji na rynku, stosunek do środowiska naturalnego (np.: nakłady na inwestycje proekologiczne, zmniejszenie zanieczyszczeń, wykorzystywanie surowców wtórnych) oraz współpracę przedsiębiorców z lokalną społecznością, działalność charytatywną. Ocenie podlegają także działalność na rzecz środowiska przedsiębiorców i reform gospodarczych.
Równe szanse
Od 2001 roku, aby zachować równe szanse zdobycia nagrody, statuetki przyznawane są w dwóch kategoriach: małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże przedsiębiorstwa.
Nominacje (przyznawane od 1993 roku) w konkursie Lider Polskiego Biznesu i Złote Statuetki wręczane są podczas zimowej Wielkiej Gali Liderów. Zdobywcy Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku, mogą w następnej edycji konkursu zdobyć Diament do Złotej Statuetki, wręczany podczas Letniej Wielkiej Gali BCC, organizowanej na warszawskich Torach Wyścigów Konnych. Obie gale są wydarzeniami towarzyskimi. Członkowie BCC goszczą osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów.