Sektor finansowy
Najlepszą instytucją w sektorze finansowym okazał się AIG Bank Polska. Na drugim miejscu znalazło się Commercial Union Powszechne Towarzystwo Emerytalne. Trzecie przypadło spółce Provident, zajmującej się pośrednictwem finansowym, a czwarte - liderowi z kilku ostatnich lat - Amplico Life. Różnice punktowe pomiędzy firmami lokującymi się na 1. i 2. pozycji oraz 3. i 4. są niewielkie. Amplico Life straciło palmę pierwszeństwa ze względu na niższą od pozostałej trójki dynamikę wzrostu przychodów.
Z firm, których roczne przychody z całokształtu działalności są wyższe niż 1 mld zł, w pierwszej "25" nie zmieściły się Bank Zachodni, WBK, ING Bank Śląski, Bank Millennium, BGŻ i BRE Bank. Przyczyną był znaczny spadek przychodów (od 16 do 38%).
Sektor infrastruktury
Na pierwszym miejscu pod względem efektywności w sektorze infrastruktury znalazł się po raz kolejny Polkomtel. Uzyskał sporą przewagę nad zajmującą drugą pozycję (tak jak w 2002 r.) Elektrownią Rybnik. Elektrownia Połaniec (Grupa Electrabel) zajmując trzecie miejsce, a PP Porty Lotnicze czwarte, zepchnęły Polską Telefonię Cyfrową z 3. na 5. pozycję. To efekt znacznego wzrostu w PTC relacji zobowiązań do sumy wyniku operacyjnego oraz amortyzacji (EBITDA), czyli wzrost wskaźnika obsługi zadłużenia. Pozostałe miejsca wśród 25 najlepszych przedsiębiorstw infrastrukturalnych przypadły głównie zakładom energetycznym, elektrowniom i elektrociepłowniom. Jako ciekawostkę podaję, iż na naszej liście Telekomunikacja Polska zajęła 38. miejsce, PSE - 44., Netia Holding - 49., a Poczta Polska - 58.