Jego fundusze w lipcu w większości traciły. Advantage Plus Fund, który ma zarabiać na wydarzeniach korporacyjnych takich przejęcia czy bankructwa w lipcu miał na minusie 2 proc., a od początku roku jest 18 proc. pod kreską.
Najlepiej radziły sobie fundusze hedgingowe obstawiające trendy makroekonomiczne, które w lipcu zyskały 0,2 proc., ale od początku tracą 2,4 proc. Szyki krzyżują im interwencje rządów próbujących pobudzać koniunkturę, a także spadający wolumen instrumentów finansowych w obrocie. Z tego powodu zarządzający nie angażują w transakcje zbyt dużych sum, a niektórzy część pieniędzy zwracają inwestorom.
- Ludzie są ostrożni, wolą się przyglądać niż na cokolwiek się zdecydować – ocenia menedżerów funduszy Emma Sugarman z BNP Paribas.
W minionym miesiącu fundusze hedgingowe przegrały z giełdami akcji. Wskaźnik MSCI All- Country World Index zyskał 1,4 proc.
Główny indeks hedgingowy Bloomberga jest wyliczany na podstawie wyników 2786 funduszy. Rezultaty za lipiec podało tylko 1214. Od szczytu w lipcu 2007 roku wskaźnik ten traci 12 proc.