Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.11.2017 05:05 Publikacja: 08.11.2017 05:05
Foto: materiały prasowe
Po trzech kwartałach br. Ronson znalazł nabywców na 645 mieszkań (wzrost o 18 proc.). – III kwartał wypadł nieco lepiej od oczekiwań, cel na cały rok, czyli sprzedaż ponad 800 lokali, jest jak najbardziej do zrealizowania. Jeśli chodzi o przyszły rok, szczegółowe plany podamy później, chcemy się rozwijać i mieć wynik na pewno nie gorszy niż w 2017 r. – powiedział Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronsona.
Po trzech kwartałach spółka wydała 492 lokale. – Wynik jest słabszy od założeń, bo przesunęło się uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dwóch projektów. Na dziś potencjał przekazań w IV kwartale szacujemy na realnie 400 mieszkań (w sumie ukończone będą inwestycje na 520 lokali – red.). Celujemy więc w przekazanie 900 lokali wobec planowanego wcześniej tysiąca – powiedział Tomasz Łapiński, ustępujący prezes dewelopera.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
GTC rozważa sprzedaż części kupionych w Niemczech mieszkań z przebitką lub inwestycje w podniesienie wartości.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Niecałe dwa lata po zakupie polskiej części Nexity deweloper przejmuje aktywa kolejnego francuskiego dewelopera. Zainwestuje ponad 280 mln zł.
W I kwartale deweloperzy z rynku kapitałowego jako grupa zanotowali stabilnie niską sprzedaż. W II kwartał wchodzimy z zapowiedzią obniżek stóp. To jaskółka pozwalająca myśleć o zakończeniu trendu bocznego sprzedaży. Pytanie, kiedy nastąpią cięcia stóp i jak będą głębokie.
Segment nafta, chemia i gaz wypracował w 2024 r. zyski i stanowi większość portfela zamówień. Budowlana grupa pracuje nad nową strategią.
W reakcji na słowa prezesa NBP i spadek stawek WIBOR w kwietniu może jeszcze nie widać wzrostu sprzedaży mieszkań, ale widać już wzrost średnich cen, bo jest mniej obniżek – mówi Robert Chojnacki, założyciel portalu Tabelaofert.pl.
Kolejna giełdowa spółka, tym razem Mirbud, może brać udział w przetargach o łącznej wartości ponad 2,2 mld zł netto.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas