Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.10.2019 05:02 Publikacja: 14.10.2019 05:02
Foto: Adobestock
Na początku roku Marcin Pabijanek, prezes Petram House i Social.Estate, mówił, że celem jest otwarcie dla drobnych inwestorów rynku nieruchomości komercyjnych. Jednak pierwszym projektem, w który użytkownicy platformy będą mieli okazję ulokować pieniądze, jest spółka Mzuri CFI Stolica, budująca portfel mieszkań na wynajem w Warszawie i Krakowie, który zostanie spieniężony po pięciu latach.
– Docelowo platforma będzie umożliwiać inwestowanie w nieruchomości komercyjne, Mzuri jest naszym jedynym partnerem dla rynku mieszkań – mówi Pabijanek. – Zadaniem Mzuri jest wyszukanie atrakcyjnych nieruchomości i przygotowanie ich do najmu. Do inwestorów trafią zyski z dochodów z najmu, a następnie sprzedaży nieruchomości. Szacowana stopa zwrotu dla projektu Mzuri CFI Stolica to około 8 proc. w skali roku – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Segment nafta, chemia i gaz wypracował w 2024 r. zyski i stanowi większość portfela zamówień. Budowlana grupa pracuje nad nową strategią.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W reakcji na słowa prezesa NBP i spadek stawek WIBOR w kwietniu może jeszcze nie widać wzrostu sprzedaży mieszkań, ale widać już wzrost średnich cen, bo jest mniej obniżek – mówi Robert Chojnacki, założyciel portalu Tabelaofert.pl.
Kolejna giełdowa spółka, tym razem Mirbud, może brać udział w przetargach o łącznej wartości ponad 2,2 mld zł netto.
Wysokie stopy, najdroższy w UE kredyt, brak programu wsparcia. Jak poradzili sobie deweloperzy mieszkaniowi w pierwszych miesiącach roku i jakie mają ambicje?
Perspektywa cięć stóp pozytywnie wpływa na postrzeganie deweloperów mieszkaniowych przez rynek. Paliwem kolejnych wzrostów mogą być dane o sprzedaży za II kwartał – jeśli pokażą one poprawę.
Unibep jest jednym z czternastu graczy, którzy będą mogli się starać o kontrakty drogowe o łącznej wartości 2,3 mld zł netto.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas