W ten weekend zostaną przeprowadzone fuzje prawna i operacyjna. Santander BP przeniesie około 380–400 tys. klientów DBP, który pozostaje w Polsce dla klientów korporacyjnych, instytucji finansowych i sektora publicznego.

Od 12 listopada w dotychczasowej usłudze bankowości elektronicznej DBP klienci będą mogli przenieść usługi db easyNET do Santander online. Można przejść przez niego samodzielnie w ciągu 60 dni (czyli do 12 stycznia 2019 r.). Po tym terminie aktywacja będzie możliwa tylko w oddziałach Santandera. Klientom DBP niemającym hipotek walutowych nie zmienią się numery rachunków, kart, terminy ich ważności i kody PIN, opłaty i prowizje ani oprocentowanie lokat, kart i kredytów. Bez zmian będzie sposób spłaty i obsługa hipotek złotowych przenoszonych do Santandera oraz świadczenie usług w zakresie zleceń dotyczących funduszy inwestycyjnych. Klienci zyskają większą sieć oddziałów Santander BP, ale aby skorzystać z nowych produktów, konieczne będzie zawarcie odrębnych umów z tym bankiem. Dotychczas posiadane produkty DBP będą nadal obsługiwane.

Pozostała część DBP nadal będzie obsługiwać hipoteki walutowe. Bez zmian pozostaną warunki tych umów. Zmianie uległy już numery rachunków kredytowych i do wcześniejszej spłaty należności z tytułu produktów kredytowych pozostających w DBP. Klienci zostali poinformowani o nowych numerach rachunków z wyprzedzeniem. Utrzymana zostanie automatyczna spłata raty z rachunku bieżącego (konta osobistego) przeniesionego do Santander BP na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez klienta na rzecz DBP. MR