Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.11.2018 05:00 Publikacja: 07.11.2018 05:00
Michał Gajewski, prezes Santandera Banku Polskiego.
Foto: materiały prasowe
W ten weekend zostaną przeprowadzone fuzje prawna i operacyjna. Santander BP przeniesie około 380–400 tys. klientów DBP, który pozostaje w Polsce dla klientów korporacyjnych, instytucji finansowych i sektora publicznego.
Od 12 listopada w dotychczasowej usłudze bankowości elektronicznej DBP klienci będą mogli przenieść usługi db easyNET do Santander online. Można przejść przez niego samodzielnie w ciągu 60 dni (czyli do 12 stycznia 2019 r.). Po tym terminie aktywacja będzie możliwa tylko w oddziałach Santandera. Klientom DBP niemającym hipotek walutowych nie zmienią się numery rachunków, kart, terminy ich ważności i kody PIN, opłaty i prowizje ani oprocentowanie lokat, kart i kredytów. Bez zmian będzie sposób spłaty i obsługa hipotek złotowych przenoszonych do Santandera oraz świadczenie usług w zakresie zleceń dotyczących funduszy inwestycyjnych. Klienci zyskają większą sieć oddziałów Santander BP, ale aby skorzystać z nowych produktów, konieczne będzie zawarcie odrębnych umów z tym bankiem. Dotychczas posiadane produkty DBP będą nadal obsługiwane.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Austriacka grupa Erste ma rozważać zakup 49 proc. Santander Bank Polska – podała w poniedziałek agencja Bloomberga. Hiszpanie potwierdzają, że takie rozmowy trwają
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zysk Aliora w I kwartale 2025 r. wyniósł 476 mln zł. To znacznie mniej niż rok temu i wyraźnie mniej od prognoz analityków.
Praca Leszka Skiby, który stał na czele Banku Pekao do maja zeszłego roku, nie została dobrze oceniona przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Przesądziło 105 mln głosów wstrzymujących się.
Wyższe składki na BFG podniosły koszty sektora. Ale niższe odpisy frankowe spowodowały, że zarobki banków w I kwartale tego roku mogły być nawet o 10 proc. wyższe niż rok wcześniej – szacują analitycy.
Zgodnie z propozycją PFR, do akcjonariuszy Banku Pekao trafi 75 proc. zysku za miniony rok, a nie 50 proc. jak wcześniej planował zarząd.
Doceniono skuteczną redukcję ryzyka w portfelu kredytów walutowych, wzrost rentowności i silną pozycję kapitałową.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas