Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.01.2025 14:42 Publikacja: 06.11.2024 06:00
Foto: materiały prasowe
Najpierw wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka zapowiedział poprawę jakości usług komórkowych na trasie do Rzeszowa i Trójmiasta dzięki negocjowanej współpracy kolei i operatorów telekomunikacyjnych. Potem telekomy wyraziły oficjalnie zainteresowanie wieszaniem nadajników na kolejowych masztach stawianych pod system łączności dla pociągów – GSM-R. W końcu doczekaliśmy się też odpowiedzi z samego PKP PLK, który system GSM-R ma uruchomić. Fakty wyglądają skromniej niż resortowe zapowiedzi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dystrybutor IT ma za sobą udany grudzień. Jakie są perspektywy na 2025 rok?
Prezes urzędu antymonopolowego walczy od dawna z wprowadzającymi w błąd informacjami o cenach abonamentów za telefon i internet. Zarzuty postawił dwóm kolejnym operatorom. To może nie być koniec.
Działający w branży kosmicznej Scanway do końca pierwszego półrocza 2025 roku planuje złożyć prospekt do KNF i w tym roku zadebiutować na głównym rynku GPW.
Roaming krajowy stosowany do tej pory między operatorami mobilnymi będzie pełnić nowe zadanie. Sieci łączności krytycznej budują dwa podmioty.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Zgoda na konsolidację rynku telekomunikacyjnego w UE mogłaby oznaczać dla rynku polskiego wzrost cen przy wątpliwym wpływie na jakość dostępnej infrastruktury – pisze ekspert Polskiego Instytut Ekonomicznego. Nowy raport PIE opisujemy jako pierwsi.
Trwająca prawie 9 lat restrukturyzacja światłowodowej firmy należącej dekadę temu do grupy biznesmena skazanego w aferze podsłuchowej idzie ku końcowi. ARP chce przejąć Hawe Telekom za długi. Nowe propozycje dla pozostałych wierzycieli poparł zarządca.
Prezes urzędu antymonopolowego walczy od dawna z wprowadzającymi w błąd informacjami o cenach abonamentów za telefon i internet. Zarzuty postawił dwóm kolejnym operatorom. To może nie być koniec.
Mimo trudnego otoczenia grupa zgromadziła największy portfel zamówień z rynku budowlanego. Wartość sięga 18 mld zł – i to bez megakontraktu Rail Baltica.
Grupa chce rozwijać działalności w biznesie budownictwa infrastrukturalnego oraz powrócić na rynek deweloperski. Są to dziedziny, w których ma największe doświadczenie, referencje i zasoby.
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2023 roku. Tylko jeden duży telekom miał dodatni wynik.
Cyfrowy Polsat zapłaci za pasmo 700/800 MHz najmniej, a to, że nie dla każdego będzie „po równo”, podbije cenę jednego bloku nawet do 463 mln zł. Taki scenariusz najważniejszego wydarzenia w branży telekomunikacyjnej w 2025 r. rozgrywa rynek kapitałowy.
Wystawiona na sprzedaż Nexera może przyciągnąć zainteresowanie m.in. Orange Polska i rozpocząć falę większych transakcji fuzji i przejęć w tym nowym sektorze rynku telekomunikacyjnego.
Obniżki stóp procentowych, zyski ze sprzedaży energii i efekt automatycznych podwyżek cen usług telekomunikacyjnych to główne motory poprawy rezultatów sektora, na które zwracają uwagę inwestorów analitycy.
12 stanowisk w wymaganej formie i czasie, jedno po terminie, dwa bez formy pisemnej. Wysyp pomysłów na ceny wywoławcze. Czytamy pisma do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w przeddzień aukcji częstotliwości 700/800 MHz.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas