Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.04.2025 12:50 Publikacja: 06.11.2024 06:00
Foto: materiały prasowe
Najpierw wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka zapowiedział poprawę jakości usług komórkowych na trasie do Rzeszowa i Trójmiasta dzięki negocjowanej współpracy kolei i operatorów telekomunikacyjnych. Potem telekomy wyraziły oficjalnie zainteresowanie wieszaniem nadajników na kolejowych masztach stawianych pod system łączności dla pociągów – GSM-R. W końcu doczekaliśmy się też odpowiedzi z samego PKP PLK, który system GSM-R ma uruchomić. Fakty wyglądają skromniej niż resortowe zapowiedzi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mimo widocznej w 2024 r. fali podwyżek cen za dostęp do platform streamingowych korzystanie z nich wzrosło. Dlaczego?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Oferta na akcje Brand24 nie powiodła się. Oferta WPH na akcje Legimi udała się w połowie. Mniejszościowi akcjonariusze liczą na więcej.
Technologiczna spółka ma umowę z Rabobankiem. – Ten kontrakt oraz ostatnie projekty z bankami z listy Fortune 500 wydają się potwierdzać zwrotny moment w komercjalizacji naszej platformy - mówi prezes Paweł Wieczyński.
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Informatyczna spółka mocno poprawiła przychody i zyski. Zredukowała też zadłużenie. Zapowiada rozwój organiczny i przejęcia.
Mocna poprawa wyników i rosnąca dywidenda wspierają notowania akcji. – Mocno wierzę w Asseco. Moje akcje nie są na sprzedaż – zadeklarował prezes Adam Góral.
Dziś, drugiego dnia licytacji, zakończyła się aukcja częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz – wynika z nieoficjalnych informacji „Parkietu”.
Największy telekom w kraju przekonuje że w 2028 r. rynek telekomunikacyjny będzie fantastyczny. Chce zwiększyć zasięg kluczowych usług światłowodowych o 30 proc. Inwestorom obiecuje, że dywidenda nie spadnie.
Fixmap ogłosi wkrótce przymusowy wykup akcji Internet Union. Wiemy kiedy nastąpi, co planuje nowy właściciel i co z pieniędzmi zrobi założyciel.
Wiosna przyniesie właściwą licytację częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz dla usług 5G w Polsce. To dobry moment, by pokazać, jaki jest zasięg terytorialny sieci nowej generacji.
Założyciel i prezes Internet Union zdecydował się sprzedać biznes. Inwestor - Grupa Fixmap - płaci za akcję dużo więcej niż wynosi kurs na giełdzie. Chce mieć 100 proc.
W ostatnim kwartale 2024 roku telekom zarobił więcej niż prognozowali analitycy. Jednak dywidenda za cały miniony rok będzie niższa niż sądzono jeszcze kilka miesięcy temu. W marcu okaże się na co akcjonariusze mogą liczyć w kolejnych latach.
Polkomtel złożył ofertę na jeden blok, P4 na dwa. Orange i T-Mobile nie zdradziły nam, z jakim rozmachem podeszły do aukcji 5G 2.0.
Operatorzy komórkowi przygotowują wstępne oferty na ważne częstotliwości radiowe. Problemem są zakłócenia ze strony Ukrainy. Urząd Komunikacji Elektronicznej zapewnia, że już w pierwszym kwartale br. zostaną one mocno ograniczone.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas