W piątek przed południem za akcję BoomBita trzeba zapłacić 15,6 zł, po wzroście o ponad 2 proc. To implikuje 50-proc. potencjał do wzrostu względem najnowszych szacunków DM BDM. Analitycy liczą, że obecny rok będzie dla spółki intensywnym okresem pod kątem wydawania nowych tytułów, w tym gier o większym potencjale monetyzacji. Przypominają również o zawartej pod koniec października 2022 r. umowie BoomBita z ironSource, w związku z którą otrzyma on jednorazową płatność przekraczającą 10 proc. przychodów za I półrocze 2022 r. (ponad 14,8 mln zł).
DM BDM ocenia, że BoomBit daje unikalną na GPW ekspozycję inwestycyjną także na działalność gamingową w oparciu o wykorzystanie nowych globalnych trendów. Analitycy w swoich szacunkach wprawdzie nie uwzględniają przyszłych korzyści finansowych dla BoomBita z tych obszarów, ale podkreślają, że ich potencjalny sukces komercyjny może okazać się czarnym koniem.
Boombit w minionym roku zdecydował się na wypłatę dywidendy (dodatkowo wprowadzono formułę dywidendy zaliczkowej).
„ Zakładamy, że spółka w dotychczasowym modelu biznesowym generującym pozytywne strumienie CF na trwałe wprowadziła politykę dywidendową. Na rok 2023 spodziewamy się strumienia dywidend około 0,9 zł/akcję, co wskazuje na około 7 proc. rentowność względem bieżącego kursu ” – czytamy w raporcie. Jego autorem jest Krzysztof Tkocz. Pierwsze rozpowszechnianie nastąpiło 17 lutego o godzinie 11.35.