Na środowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Hyperiona stawiło się 9 osób, reprezentujących 17 akcjonariuszy spółki, którzy w sumie zarejestrowali ponad 10,98 mln akcji (82,27 proc. kapitału). Z dużych udziałowców zabrakło spółki Welux, która posiada około 16 proc. akcji Hyperiona.
Na NWZA stawiły się licznie podmioty współpracujące z grupą MNI, które – jak wynikało z przebiegu głosowania – dysponowały ponad 7,5 mln głosów, i założyciele Hyperiona (z około 2,8 mln głosów). Było też PTE Polsat.
Wszystkie uchwały zawarte w porządku obrad, w tym ta o upoważnieniu zarządu do podjęcia prac nad fuzją z MNI Telecom, zostały podjęte. Zgromadzenie – choć pozbawione dyskusji czy publicznych wystąpień – ujawniło różne interesy grupy MNI i założycieli Hyperiona: rodzin Matloków, Koziełów czy Kondzielników.
[srodtytul]Intencje założycieli [/srodtytul]
Z przebiegu NWZA i rozmów z założycielami wynika, że chcą oni chronić swoje interesy w przejmowanej przez MNI spółce. Nie ukrywają przy tym też, że myślą o sprzedaży akcji. Tym bardziej że, jak nam powiedział jeden z nich, nie mają już wpływu na firmę, a w przyszłym roku wygasa umowa lock-upu, w której założyciele zobowiązali się, że nie będą sprzedawać akcji Hyperiona.