Polska spółka zależna - GLE od amerykańskiej firmy biotechnologicznej GLG Pharma rozwijającej terapie onkologiczne - ogłosiła plan transakcji odwrotnego przejęcia notowanej na NewConnect spółki M10. Zamknięcie transakcji planowane jest w ciągu kilku tygodni.
„W związku z planowaną transakcją odwrotnego przejęcia, spółka M10 zwołała Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 31 lipca 2015 roku, które zatwierdziło zmianę nazwy spółki z „M10 S.A." na „GLG Pharma S.A.", które wybrało nowych członków Rady Nadzorczej, m.in. osoby blisko związane z GLG Pharma, Inc., ("GLG"), specjalistyczną firmą farmaceutyczną, rozwijającą celowane terapie onkologiczne przeciw różnym odmianom raka i dziedzicznych chorobom nerek" – czytamy w komunikacie.
- Cieszymy się, że nasze akcje zostaną wprowadzone na rynek NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W najbliższej przyszłości planujemy aplikować o dofinansowanie z Unii Europejskiej na badania i rozwój oraz przeprowadzenie badań klinicznych w Polsce. Wierzymy, że dostęp do kapitału oraz sprzyjające warunki rynkowe i ekonomiczne w Polsce pozwolą nam znacznie przyśpieszyć prowadzenie poszczególnych etapów badań klinicznych i komercjalizację technologii w Polsce i całej Europie - mówi Hector Gomez, prezes zarządu GLG Pharma.
„Planowana transakcja odwrotnego przejęcia GLE z M10 związana jest z zawarciem listu intencyjnego, zgodnie, z którym, GLG udzieli GLE bezpłatnej licencji na wyłączność (obejmującą cały świat) do wykorzystania patentów, technologii, znaków towarowych, tajemnic handlowych, oraz praw dotyczących wytwarzania, marketingu, dystrybucji i sprzedaży inhibitororów białka STAT-3, które pełnią funkcję przekaźnika sygnału i aktywatora procesu transkrypcji. W zamian, GLG stanie się większościowym udziałowcem w spółce GLA. GLE i GLG pracują obecnie nad przygotowaniem i podpisaniem finalnej Umowy Licencyjnej"- podano również.
GLG Pharma posiada siedzibę w Jupiter na Florydzie, jest spółką biotechnologiczną, która rozwija serię spersonalizowanych celowanych terapii onkologicznych dla pacjentów z zapotrzebowaniem klinicznym. Oczekuje się, że terapie opracowane przez GLG Pharma pomogą w sposób bardziej skuteczny wyleczyć różne odmiany raka i inne chroniczne szybko rozprzestrzeniające się choroby, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka komplikacji i działań niepożądanych w porównaniu do stosowanych obecnie terapii onkologicznych.