Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.07.2018 05:07 Publikacja: 13.07.2018 05:07
Notowania spółki Vivid Games, której prezesem jest Remigiusz Kościelny, w tym roku poruszają się w trendzie wzrostowym.
Foto: materiały prasowe
W czwartek rano akcje Vividu lekko drożały, ale po południu spadły pod kreskę, pogłębiając środową przecenę. Była ona reakcją na informację o sprzedaży 400 tys. akcji przez prezesa Remigiusza Kościelnego oraz wiceprezesa (taki sam pakiet) Jarosława Wojczakowskiego.
– Nie podejmowaliśmy tematu sprzedaży naszych akcji wcześniej, ponieważ uważaliśmy, że cena nie odzwierciedlała potencjału spółki. Poza tym, a może przede wszystkim, uważaliśmy, że sprzedaż nawet znikomego pakietu przed premierą naszych gier, zwłaszcza „Mayhem Combat", byłaby wyrazem braku wiary w nasze produkty i przyszłość – mówi prezes Remigiusz Kościelny. Dodaje, że teraz, kiedy spółka jest już po premierze dwóch z trzech tytułów i oba spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, zapadła decyzja o sprzedaży niewielkiego pakietu. – Wraz ze współzałożycielem Jarosławem Wojczakowskim aktywnie zarządzamy spółką oraz posiadamy wciąż ponad 50 proc. akcji – zaznacza.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze niż w 2024 r.
Już wiadomo kto jest nabywcą Orange Energia, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i fotowoltaiką.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas