Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.12.2021 16:20 Publikacja: 18.12.2021 05:07
Foto: materiały prasowe
Spółka podała też informację o wartości portfela zamówień na trwający rok. Wynosi 149 mln zł. Stanowi to 73 proc. przychodów wypracowanych w roku 2020/2021. Jak podkreślają analitycy BM mBanku, przed Sygnity jeszcze sporo pracy, żeby osiągnąć wzrost przychodów w roku 2021/2022. Mariusz Jurak, wiceprezes Sygnity, deklaruje, że portfel będzie dalej rósł – głównie w obszarze produktów i usług własnych.
W liście do akcjonariuszy zarząd podkreśla, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku obrotowego było zakończenie przed terminem wieloletniej umowy restrukturyzacyjnej. Obecnie grupa planuje wydatki inwestycyjne na poziomie kilkakrotnie wyższym od ponoszonych w ostatnich czterech latach. Może już sięgać po finansowanie z banków. Niedawno podpisała umowę z BNP Paribas i pozyskała 20 mln zł linii gwarancyjnych, co ma pozwolić na uwolnienie środków zamrożonych w formie kaucyjnych zabezpieczeń kontraktowych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze niż w 2024 r.
Już wiadomo kto jest nabywcą Orange Energia, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i fotowoltaiką.
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze od zeszłorocznych. - Wierzymy, że ten rok będzie dla spółki niesamowity - powiedział prezes Przemysław Marszał. Jak zmiany w strategii oceniają analitycy?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas