Grupa MOL w połowie tego roku zakończyła w Polsce rebrandingu ponad 270 stacji własnych. Tym samym pod nowym szyldem funkcjonuje ponad 70 proc. jej placówek działających nad Wisłą. Jesienią rozpoczęło kolejną fazę projektu, zmieniając barwy pierwszej z ponad 100 stacji franczyzowych. Placówka partnerska, która rozpoczęła działalność w nowych barwach, znajduje się w Drohiczynie (woj. podlaskie). Rebranding ma być realizowany stopniowo. Do kiedy może potrwać kolejna jego faza, nie podano.
Po zmianie marki, stacje MOL-a notują wzrost sprzedaży
„Mamy bardzo atrakcyjną ofertę dla franczyzobiorców i silne wsparcie marketingowe naszej marki. Oferujemy także pełen pakiet materiałów niezbędnych do rebrandingu, a koszty całego przedsięwzięcia MOL bierze na siebie” - mówi cytowany w komunikacie prasowym Piotr Pyrich, dyrektor ds. rynku detalicznego w MOL Polska. Dodaje, że po zmianie marki, stacje koncernu notują wzrost sprzedaży, który w niektórych przypadkach sięga nawet 20 proc. Jednocześnie wyraża przekonanie, że franczyzobiorcy będą skłonni możliwie najszybciej przechodzić pod nowy szyld.
Rebrandingowi towarzyszy szeroko zakrojona akcja marketingowa, wspierająca widoczność marki MOL w Polsce. W najbliższych tygodniach działania promocyjne mają być prowadzone m.in. w telewizji, radio, na nośnikach zewnętrznych oraz w internecie. Koncern liczy, że wsparcie reklamowe pozytywnie przełoży się na zainteresowanie kierowców jego ofertą na stacjach w całym naszym kraju.
Z raportu finansowego MOL-a za III kwartał tego roku wynika, że grupa posiada w Polsce 388 stacji paliw. To mniej niż liczba obiektów działających pod marką Lotos przejęta od Orlenu pod koniec listopada 2022 r. Wówczas Węgrzy podpisali z płocką spółką umowę dotyczącą nabycia 100 proc. udziałów w firmie Lotos Paliwa, do której należała sieć 417 stacji funkcjonujących pod logo Lotosu. Wartość transakcji wyniosła około 610 mln USD. Kwota ta potem miała podlegać jeszcze korekcie w zależności od wysokości długu netto i kapitału obrotowego przejmowanego podmiotu. Ponadto Orlen podpisał z Lotosem Paliwa umowę dotycząca sprzedaży paliw, która obowiązuje osiem lat.
Cała sieć stacji paliw koncernu MOL liczy już ponad 2,3 tys. obiektów
MOL realizując dwa lata temu transakcję przejęcia sieci stacji paliw zapowiedział, że niezwłocznie zamierza przystąpić do wprowadzenia na nasz rynek marki MOL wraz z szeroką ofertą detaliczną, obejmującą punkty gastronomiczne Fresh Corner. „Ambicją MOL Group jest ukończenie rebrandingu sieci możliwie najszybciej. Działające na południu kraju stacje Slovnaft Polska również będą działać pod marką MOL, dzięki czemu polska sieć grupy zbliży się do 500 stacji” - informował wówczas węgierski koncern. Jak wynika z ostatnich danych POPiHN pod marką Slovnaft Polska działa w Polsce 85 obiektów. Z tymi obiektami współpracuje kontrolowana przez Węgrów słowacka grupa paliwowa Slovnaft. MOL sieci Slovnaft Polska w swoich raportach finansowych jednak nie uwzględnia.