Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.04.2017 08:00 Publikacja: 03.04.2017 08:00
Kamil Jaros, analityk, Efix DM
Foto: Archiwum
Nadal przeważają optymiści, ale już w mniejszym stopniu. Nastroje nie wskazują jeszcze na koniec fazy korekty. Sam indeks zbliżył się do poziomu wsparcia w okolicy 2160 pkt. Zejście do niższych wartości pozwoli na dalsze rozbudowywanie fazy spadków z celem nawet w okolicy 2000 pkt. Na razie jednak popyt jeszcze szuka szansy na wznowienie zwyżki nad poziomem granicznym.
Po dwóch tygodniach mizernego napływu nowych informacji ze sfery makro tym razem mamy ich całkiem dużo. Już w poniedziałek zostaniemy zalani odczytami przemysłowych wskaźników PMI dla największych gospodarek świata. O godz. 9 pojawi się taki wskaźnik dla przemysłu polskiego, a po południu w USA oprócz PMI opublikowany zostanie wskaźnik ISM, który w tym wypadku ma większe znaczenie. Wraz z nim zwyczajowo poznamy dynamikę wydatków na inwestycje budowlane.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Indeks WIG20 ma do pokonania średnioterminową przeszkodę cenową w postaci klastra Fibonacciego: 2788–2811 pkt.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Indeks WIG w tym roku zyskał już około 25 proc., po raz pierwszy w historii przełamując w czwartek symboliczną barierę 100 tys. pkt.
Po dość trudnej pierwszej połowie kwietnia na rynkach druga część miesiąca przyniosła dużą zmianę nastrojów, szczególnie na GPW.
Fundusze inwestujące w złoto odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowy napływ netto środków w wysokości ok. 8 mld USD.
Chaotyczna i szkodliwa polityka prezydenta USA doprowadziła do kryzysu zaufania wokół amerykańskiej waluty, akcji i długu.
Prezes Fedu stwierdził, że Rezerwa Federalna skupiać się będzie na ograniczeniu skutków ewentualnych ceł, co niweczy nadzieje inwestorów na szybszą ścieżkę obniżek stóp.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas