Najważniejsze będą dane o pracy i płacach w USA

WIG20 ma za sobą kolejny tydzień korekty. Osłabienie notowań oraz brak chęci do naśladowania zachowania indeksu niemieckiego psuje nastroje wśród polskich inwestorów indywidualnych.

Publikacja: 03.04.2017 08:00

Kamil Jaros, analityk, Efix DM

Kamil Jaros, analityk, Efix DM

Foto: Archiwum

Nadal przeważają optymiści, ale już w mniejszym stopniu. Nastroje nie wskazują jeszcze na koniec fazy korekty. Sam indeks zbliżył się do poziomu wsparcia w okolicy 2160 pkt. Zejście do niższych wartości pozwoli na dalsze rozbudowywanie fazy spadków z celem nawet w okolicy 2000 pkt. Na razie jednak popyt jeszcze szuka szansy na wznowienie zwyżki nad poziomem granicznym.

Po dwóch tygodniach mizernego napływu nowych informacji ze sfery makro tym razem mamy ich całkiem dużo. Już w poniedziałek zostaniemy zalani odczytami przemysłowych wskaźników PMI dla największych gospodarek świata. O godz. 9 pojawi się taki wskaźnik dla przemysłu polskiego, a po południu w USA oprócz PMI opublikowany zostanie wskaźnik ISM, który w tym wypadku ma większe znaczenie. Wraz z nim zwyczajowo poznamy dynamikę wydatków na inwestycje budowlane.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Okiem eksperta
Ruchy popytowe na indeksach dotarły do ważnych barier podażowych
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Okiem eksperta
WIG nie przejmuje się premierem
Okiem eksperta
Jest rekord. Po korekcie na warszawskiej giełdzie nie ma śladu
Okiem eksperta
Złoto błyszczy
Okiem eksperta
Strategia „sprzedawać USA” blisko apogeum
Okiem eksperta
Co powoduje niepewność inwestorów?