Globalworth Poland RE: Dywidenda wyniesie 11 gr na akcję

Zarządca nieruchomości komercyjnych w ramach oferty prywatnej wyemitował 191,1 mln akcji dla głównego akcjonariusza, funduszu Globalworth, a także 95,5 mln akcji dla Growthpoint Properties International (to z kolei główny akcjonariusz wspomnianego funduszu).

Publikacja: 15.06.2018 05:04

Globalworth Poland RE: Dywidenda wyniesie 11 gr na akcję

Foto: materiały prasowe

Cena emisyjna wyniosła 1,57 euro (6,71 zł – obecny kurs na GPW to 5,3 zł). Wartość oferty sięgnęła więc blisko 450 mln euro, czyli 1,92 mld zł.

Jednocześnie firma spłaciła 300 mln euro (1,28 mld zł) pożyczek zaciągniętych od Globalworth na przejęcia.

Nowe akcje biorą udział w dywidendzie za 2017 r., ostateczna wysokość wypłaty została ustalona na 11 gr na akcję (stopa dywidendy 2 proc. wobec obecnego kursu). Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 18 czerwca, pieniądze trafią na rachunki 28 czerwca.

Nowe akcje (prawie 65 proc. w podwyższonym kapitale) mają wejść do obrotu na warszawskim parkiecie w połowie lipca na podstawie prospektu, który zatwierdzi holenderski nadzorca.

Globalworth Poland RE to firma zarządzająca nieruchomościami biurowymi i handlowymi, strategia przyjęta po wejściu w zeszłym roku funduszu Globalworth do akcjonariatu zakłada regularną wypłatę dywidend z czynszów – co sześć miesięcy.

W tym roku Globalworth Poland RE kupił już biurowiec Warta Tower na warszawskiej Woli za 55 mln euro oraz biurowiec West Link we Wrocławiu za 35,8 mln euro. Strategia zakłada tworzenie hubów i kupowanie całych parków biurowych w najlepszych lokalizacjach w Polsce. Aktualnie firma negocjuje zakup kompleksu Quattro w Krakowie za 139 mln euro.

Nieruchomości
Mieszkania w blokach z wielkiej płyty ciągle na radarze kupujących
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Nieruchomości
Sejm przyjął ustawę. Ceny mieszkań deweloperskich będą dostępne w internecie
Nieruchomości
Łatwiej negocjować czynsze. Może być taniej
Nieruchomości
Deweloperzy dalej zainteresowani rynkiem PRS
Nieruchomości
Po co nam REIT-y i czy polski rząd musi się ścigać z holenderskim
Nieruchomości
Czy obniżka stóp podbije ceny mieszkań? Niekoniecznie