Braster zbiera pieniądze na światową ekspansję

Spółka szacuje, że do końca przyszłego roku będzie miała podpisane umowy dystrybucyjne na prawie wszystkich kontynentach.

Publikacja: 07.07.2017 16:57

Braster zbiera pieniądze na światową ekspansję

Foto: materiały prasowe

W poniedziałek ruszają zapisy w emisji publicznej akcji Brastera. Środki zostaną przeznaczone głównie na rozwinięcie sprzedaży za granicą. Zapisy potrwają do 17 lipca.

Telemedyczna spółka, posiadająca innowacyjny system do domowej diagnostyki raka piersi, zamierza wyemitować do 3 mln nowych akcji po cenie maksymalnej 16,5 za sztukę (pierwotnie cena minimalna miała wynosić 18,3 zł).

- Głównym celem dla nas są największe rynki światowe: USA, Kanada, Azja i kraje arabskie. Złożyliśmy aplikację dotyczącą certyfikacji naszego urządzenia w FDA, czekamy na rozpatrzenie wniosku - wyjaśnia prezes Marcin Halicki. Jego zdaniem może to potrwać jeszcze kilka miesięcy. - Rozpoczęliśmy prace nad certyfikacją w Brazylii oraz w Chinach, a także pilotaże medyczne w Japonii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich - wylicza Halicki. Pod koniec czerwca Braster podpisał umowę z firmą Prodent na wprowadzenie swojego produktu na rynek irlandzki, oraz z RCT Inc, dotyczącą rozpoczęcia pilotażu medycznego w Japonii. W ubiegły wtorek podobna umowa została podpisana w Dubaju.

- Chcemy w niedługim czasie podpisać umowę z firmą portugalską, a na jesieni rozpocząć również sprzedaż w Holandii - powiedział prezes Halicki.

Do końca 2018 r. spółka chce mieć podpisane umowy dystrybucyjne w USA, Kanadzie, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chinach, Korei Południowej, Indiach, Australii i krajach GCC, czyli Bahrajnie, Kuwejcie, Omanie, Katarze i Arabii Saudyjskiej.

Efekty ekspansji zagranicznej powinny być widoczne w IV kwartale 2018 r. - Ostatni kwartał przyszłego roku będzie momentem, kiedy będziemy zauważali przychody z różnych krajów. Zaczną się sumować i stawać się istotne. Dla przykładu z dystrybutorem irlandzkim mamy uzgodnione, że jeszcze do końca tego roku sprzeda tam około 600 sztuk. Kolejne umowy mówią o tysiącach sztuk rocznie - analizuje Halicki.

Medycyna i zdrowie
Medicalgorithmics pochwalił się kolejną umową w USA. Kurs rośnie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Medycyna i zdrowie
Mabion chce zwiększyć potencjał przychodowy do 500 mln zł rocznie
Medycyna i zdrowie
Diagnostyka pokazuje mocne wyniki
Medycyna i zdrowie
Diagnostyka mocno zwiększyła zysk. Będzie dywidenda
Medycyna i zdrowie
Medicalgorithmics sięga po kolejne środki od BioFund
Medycyna i zdrowie
Mabion łączy siły z Sartoriusem