Kupujący otrzyma pełną dokumentację rejestracyjną tych produktów, przejmie również prawa do znaków towarowych oraz wszelkich praw własności intelektualnej związanych z grupą probiotyków.
Inwestorzy pozytywnie zareagowali na tę informację. Po godz. 9 walory lubelskiej firmy drożeją o 3,3 proc., do 1,26 zł.
Zgodnie z podpisaną umową Biomed nie zaprzestanie produkcji probiotyku. W ciągu najbliższych 5 lat będzie go wytwarzał i dostarczał Polpharmie w wynegocjowanych cenach. Po tym okresie dostawy zostaną automatycznie przedłużone o kolejne 2 lata. Następnie prolongata będzie następować co 24 miesiące. Umowa może zostać wypowiedziana przez każdą stronę w przypadku nie spełnienia przyjętych kryteriów umownych.
Jednocześnie lubelska spółka uzyskała 5-letnią, automatycznie odnawialną licencję na wytwarzanie i sprzedaż substancji czynnej lub jej preparatów na rynkach zagranicznych, za wyjątkiem 15 krajów zastrzeżonych dla Polpharma.
- Wynegocjowane warunki uważamy za bardzo korzystne dla spółki. Będziemy mogli wciąż generować przychody ze sprzedaży Lakcidu, nie ponosząc kosztów jego dystrybucji i marketingu. Dodatkowo, pozyskaliśmy możliwość oferowania naszych produktów podmiotom, które mogą sprzedawać je pod swoją marką na rynkach zagranicznych – mówi Marcin Piróg, prezes Biomedu.