Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 17:55 Publikacja: 22.09.2015 06:24
Foto: PARKIET
– W obecnej sytuacji rynkowej wyjście za granicę to konieczność i kwestia czasu. Myślimy zarówno o akwizycjach, jak i działaniach ekspansywnych – mówi „Parkietowi" Jan Kolański, prezes grupy Colian.
Na rynki zagraniczne przypada blisko 12 proc. jej przychodów, z czego najwięcej na kraje Unii Europejskiej. Właściciel Goplany i Solidarności dotarł ze swoimi produktami już także do Chin, Japonii, Korei Płd., Wietnamu, Jordanii, Hongkongu, Azerbejdżanu, Izraela, Uzbekistanu, Armenii, a także na Filipiny i Tajwan. Na tym z pewnością się nie skończy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Kurs dość dynamicznie odbija od potwierdzonej linii trendu spadkowego, wzbijając się już ponad średnią pięćdziesięciosesyjną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas