Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 15.01.2025 12:06 Publikacja: 30.08.2024 06:00
Jarosław Szanajca (z lewej) od 2025 r. przechodzi do rady nadzorczej. Funkcję przejmie Mikołaj Konopka. Fot. d. iwański/mpr
Foto: materiały prasowe
O niemal 7 proc. zwyżkowały walory Domu Development w drugiej części czwartkowej sesji. Rynek reagował na wyniki półroczne spółki oraz zapowiedzi zarządu.
Od początku roku notowania Domu Development urosły o 16 proc. wobec 7,5-proc. umocnienia WIG-u. Zarząd ocenia półroczne wyniki jako bardzo dobre, zwracając uwagę na niewielkie osłabienie popytu. – Za nami bardzo dobre półrocze, a ochłodzenie w branży, o którym słychać, dotknęło nas w niewielkim stopniu – twierdzi Jarosław Szanajca, prezes Domu Development, który od początku przyszłego roku przesiądzie się do rady nadzorczej spółki. Jak mówi, wpływ na to mogła mieć dyskusja wokół rządowych programów wsparcia dla kredytobiorców. – Statystyki mówią, że I półrocze stało pod znakiem ochłodzenia popytu. Na pewno wpłynęło na to zamieszanie wokół kredytu „Na start”. Agonia tego kredytu właśnie wydaje się dokonywać, choć trwała jakiś czas – zauważa Szanajca. – Wydaje się, że najważniejsze jest, żeby jak najszybciej zerwać z niepewnością. Sama niepewność jest gorsza niż to, że tego kredytu pewnie nie będzie – twierdzi prezes Domu Development.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Za nami bardzo zmienny rok pod względem sprzedaży, w końcówce lekkie odbicie po bardzo słabych wakacjach. Jak poradzili sobie notowani deweloperzy?
Jedną piątą wszystkich kontraktów w ramach rządowych programów budowy dróg realizują obecnie firmy z Azji. Polscy wykonawcy oskarżają ich o nierówną konkurencję.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Na spadkowym rynku budująca w kilkunastu miastach spółka zdołała lekko poprawić sprzedaż. Stabilne wyniki to od kilku lat specjalizacja Murapolu.
Specjalizujący się w lokalach z segmentu popularnego deweloper ma za sobą najsłabszy kwartał od lat.
Na kredyt stać dziś zamożnych Polaków. Sprzedaż mieszkań może urosnąć, kiedy rozpoczną się obniżki stóp. Wsparciem byłby też nowy program dopłat do kredytów.
Filip Granek, współzałożyciel i prezes spółki XTPL, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
Grupa CCC planuje budowę w Polkowicach magazynu do obsługi sieci HalfPrice kosztem ok. 200 mln zł, podała spółka. Budowa centrum dystrybucyjnego ruszy na przełomie I/ II kw. 2025 r., a proces jego uruchomienia przewidziano w II kw. 2026 r.
TDJ Equity I, spółka z grupy TDJ, do której należy 50,59 proc. akcji Grenevii, wezwała do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji Grenevii po cenie 2,12 zł za akcję. Zapisy na sprzedaż akcji potrwają od 20 stycznia do 28 lutego br.
Spółka ma problemy z rozwojem sprzedaży. W ocenie zarządu to przede wszystkim konsekwencja spowolnienia gospodarczego. Pewne nadzieje na poprawę wiąże z wyrobami foliowymi powstającymi na nowej linii technologicznej.
Ryzyko kolejnego kryzysu energetycznego w środku zimy oraz postępy Rosjan w Ukrainie to czynniki, które mogą stać za ostatnimi wzrostami wyceny spółek górniczych na GPW.
Jedną piątą wszystkich kontraktów w ramach rządowych programów budowy dróg realizują obecnie firmy z Azji. Polscy wykonawcy oskarżają ich o nierówną konkurencję.
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja tegoroczne ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Grupa mniejszościowych akcjonariuszy rozpoczęła prace nad utworzeniem porozumienia. Chcą powołania rewidenta ds. szczególnych. Czy będą mieć poparcie funduszy?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas