Nawet 9 proc., przy wysokim obrocie, drożały we wtorek akcje Vercomu, sięgając rekordowego poziomu 94 zł, co implikuje 2 mld zł kapitalizacji. Od czasu IPO z 2021 r. wycena firmy urosła ponaddwukrotnie. To pokłosie rosnącej skali biznesu.
Branżowe dywidendy
Raport za 2023 r. trafi na rynek 26 marca. Natomiast spółka opublikowała już szacunki. Wynika z nich, że rezultaty grupy są wyższe zarówno w ujęciu rok do roku, jak i od średniej z prognoz analityków. Zarząd sygnalizuje, że 2024 r. też zapowiada się dobrze i że spółka jest na dobrej drodze do realizacji celu, jakim jest podwajanie skali co dwa lata.
Vercom tworzy usługi w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa). Grupa się rozrasta m.in. dzięki realizowanym przejęciom. Obecnie jest na etapie integracji przejętych biznesów, ale nie wyklucza kolejnych transakcji. Może się pochwalić wysoką konwersją EBITDA na wolne przepływy pieniężne (około 85 proc.).
– To wszystko sprawia, że mamy jeszcze większą przestrzeń na wypłatę dywidendy i kolejne akwizycje – komentuje Łukasz Szałaśnik, dyrektor finansowy Vercomu.