MNI chce wypłacić dywidendę w postaci akcji Hyperiona i d. MIT

Akcjonariusze MNI jeszcze raz zdecydują o wypłacie dywidendy. Miałyby ją stanowić akcje Hyperiona i Lark.pl, czyli przemianowanego Mobile Internet Technology.

Aktualizacja: 06.02.2017 20:41 Publikacja: 24.08.2015 10:31

MNI chce wypłacić dywidendę w postaci akcji Hyperiona i d. MIT

Foto: Archiwum

MNI, spółka kontrolowana przez Andrzeja Piechockiego zwołała na 25 września nadzwyczajne walne zgromadzenie, które ma uchylić uchwałę ws. wypłaty dywidendy podjętą w czerwcu tego roku i podjąć jeszcze raz decyzję w tej sprawie. Czerwcowe zwyczajne walne zgromadzenie ustaliło wysokość dywidendy na 0,12 zł na akcję (w sumie 10 mln zł), przeznaczając na ten cel od strony formalnej ubiegłoroczny zysk i środki przeniesione ze zgromadzonego kapitału zapasowego. Akcjonariusze MNI zgodzili się również, aby wypłata miała charakter rzeczowy. W uchwale nie zapisano jednak – co konkretnie się na nią złoży, a jeden z akcjonariuszy zgłosił sprzeciw do uchwały.

Zgodnie z projektem uchwały na wrześniowe NWZ, zarząd MNI chce aby wypłatę dla akcjonariuszy stanowiły akcje spółek publicznych: Hyperiona oraz Lark.pl. Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego Lark.pl to nowa nazwa Mobile Internet Technology (MIT), z grupy MNI.

Zgodnie z projektem uchwały, o szczegółach zdecydować ma rada nadzorcza MNI.

MNI po ostatnich transakcjach posiada około 7,65 mln akcji Hyperiona, które odpowiadają 23,41 proc. wszystkich papierów tej fimy. Z koi w MIT jest głównym akcjonariuszem z około 56,31 proc. kapitału.

W czerwcu na zwyczajnym walnym zgromadzeniu MNI, ING OFE dysponowało 9,5 mln walorów, które stanowiły na zgromadzeniu 25,6 proc. wszystkich głosów. Największym akcjonariuszem była spółka com.Investment kojarzona z Andrzejem Piechockim (16,45 mln walorów, 44,33 proc. na zgromadzeniu), Andrzej Piechocki osobiście (8,57 mln papierów, 23,1 proc. głosów na ZWZ) oraz Andrzej Wasilewski (1,9 mln walorów, 5,22 proc. głosów na zgromadzeniu).

Technologie
To był burzliwy rok dla gier. Jaki będzie 2025 r.?
Technologie
Wirtualna Polska kupuje grupę Invia. Wyda miliard złotych na turystyczny biznes
Technologie
Big Cheese Studio przedstawiło plany. Nadal wierzy w Chiny
Technologie
Rząd wpisał TVN i Polsat na listę spółek pod ochroną. Są niespodzianki
Materiał Promocyjny
Bank Pekao S.A. wyróżniony Złotym Godłem Quality International 2024
Technologie
Pierwszy hurtownik światłowodów pod młotek
Technologie
11 bit studios kasuje „Projekt 8”. Kurs szuka dna