Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 17:20 Publikacja: 09.10.2015 06:09
Foto: GG Parkiet
Ostatni raz użyją do tego celu elektronicznego systemu. Niewykluczone, że tego samego dnia wyłonieni zostaną zwycięzcy licytacji trzech lub nawet czterech bloków pasma 800 MHz. Tak przynajmniej wynika z analizy Citi, którą wcześniej opisywaliśmy. Grający o pozostałe dwa bloki pasma zapewne w kolejnym tygodniu będą składać oferty w kopertach. W czwartek suma maksymalnych ofert w licytacji sięgnęła 7,99 mld zł.
Również w czwartek Sferia, operator współpracujący z grupą Cyfrowego Polsatu i Midasem, którego udziałowcem jest Zygmunt Solorz-Żak, podała, że złożyła skargę na działania ministra cyfryzacji Andrzeja Halickiego, autora rozporządzenia kończącego aukcję w ten sposób. Skarga nie dotyczy jednak rozporządzenia. W pozwie z 2 października Sferia zarzuca ministrowi, że bez podstaw nie uwzględnił jej planu inwestycyjnego przy zbieraniu informacji o tzw. białych plamach NGA, czyli miejscach pozbawionych Internetu o przepływności od 30 Mb/s w górę. Mapa tych obszarów pozwoliła określić miejsca, w których wskazane jest wsparcie budowy sieci ze środków unijnych zgromadzonych w programie Polska Cyfrowa. Nie tylko Sferia, ale i grupa Cyfrowego Polsatu walczy o to, aby projekty unijne nie niszczyły jej rynku. Po apelach Polkomtelu województwo mazowieckie zrezygnowało z budowy sieci w 17 miejscowościach. Z formalnego punktu widzenia unijne projekty nie powinny powstawać tam, gdzie już działa sieć NGA. Sferia, jako posiadacz bloku pasma 800 MHz i 2300 masztów, z których płynie sygnał w tym zakresie, uważa się za operatora NGA. – Według przepisów Unii LTE jako technologia spełnia warunki wymagane do likwidacji białych plam NGA – mówi Dariusz Trzeciak, członek zarządu Sferii.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze niż w 2024 r.
Już wiadomo kto jest nabywcą Orange Energia, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i fotowoltaiką.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas