Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 29.06.2018 05:11 Publikacja: 29.06.2018 05:11
Na rozwój usług z zakresu cyberbezpieczeństwa mocno stawia Asseco Poland. Zdzisław Wiater jest dyrektorem tego sektora w rzeszowskiej spółce.
Foto: Archiwum
Do 2022 r. wartość globalnego sektora cyberbezpieczeństwa urośnie do 240 mld USD z zeszłorocznych 120 mld USD – podaje Instytut Kościuszki. Szansy na rozwój w tym segmencie upatruje wiele spółek, w tym Asseco Poland.
– Chcąc być konkurencyjnym wobec światowych dostawców, stale inwestujemy w rozwój nowoczesnych systemów – w obszarach wsparcia dowodzenia, analizy obrazowej, statków bezzałogowych i bezpieczeństwa informatycznego – mówi Zdzisław Wiater, dyrektor obszaru cyberbezpieczeństwa Asseco. – Możemy je wykorzystać w przetargach wynikających z programu modernizacji Sił Zbrojnych RP, ale także tworząc polskie produkty, które pozwolą budować technologiczną niezależność naszego kraju – twierdzi. Grupa realizuje projekty dla instytucji międzynarodowych, takich jak NATO i FRONTEX.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze niż w 2024 r.
Już wiadomo kto jest nabywcą Orange Energia, spółki zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i fotowoltaiką.
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze od zeszłorocznych. - Wierzymy, że ten rok będzie dla spółki niesamowity - powiedział prezes Przemysław Marszał. Jak zmiany w strategii oceniają analitycy?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas