Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.11.2018 05:05 Publikacja: 13.11.2018 05:05
Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.
Foto: Archiwum
UKE i MC chcą uporządkować zasoby pasma, które mogą być wykorzystane przez operatorów sieci kolejnej generacji: 5G. Porządki dotyczą przede wszystkim rozdrobnionego pasma 3,4–3,6 GHz, ale także zakresu 3,6–3,8 GHz, czyli pasma, które mają trzy grupy: Cyfrowy Polsat (poprzez Netię), Play Communications oraz T-Mobile Polska.
Wanda Buk mówi, że państwo będzie dążyć do minimalizacji strat posiadaczy rezerwacji. W jaki sposób? – Na przykład poprzez znalezienie takiego zakresu pasma, które odpowiada w jak największym stopniu właściwościom obecnie posiadanego – podaje wiceminister. Jej zdaniem szanse na kompromis z przedsiębiorcami są, ale przyznaje, że niewielkie. Pytana o to, czy rząd nie obawia się sporów z operatorami, mówi, że ważniejszy jest cel, który chce osiągnąć rząd.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze niż w 2024 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas