Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.09.2019 05:01 Publikacja: 10.09.2019 05:01
Foto: sxc.hu
Notowania Compu w ostatnich tygodniach utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie, natomiast kurs zależnego Elzabu systematycznie spada. Inwestorzy zastanawiają się, jakie dla całej grupy będzie II półrocze. W pierwszym Comp wynikami nie zachwycił. Były gorsze niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W raporcie możemy też wyczytać, że na koniec czerwca spółka nie wypełniła jednego z kowenantów.
Chodzi o zapis umowy z BNP Paribas, dotyczący wskaźnika płynności. Wyniósł 1,1 wobec wartości referencyjnej 1,2. Spółka czeka teraz na stanowisko banku, ale jest dobrej myśli i nie widzi ryzyka wypowiedzenia umów kredytowych. Zarząd przypomina, że analogiczna sytuacja związana z naruszeniem wskaźnika płynności była na koniec 2018 r. i spółka otrzymała wtedy stosowną zgodę. Comp podkreśla również, że gdyby skorygował wskaźnik o wartość obligacji refinansowanych zobowiązaniami długoterminowymi bankowymi to kształtowałaby się on na poziomie nieco ponad 1,3.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Początek roku na rynku rodzimych spółek technologicznych zaczął się słabo – przez pierwsze trzy miesiące zrealizowano jedynie 35 transakcji wysokiego ryzyka. Branży doskwiera deficyt zagranicznych inwestorów.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Polska spółka podpisała kontrakt z firmą Aplikacje Krytyczne. Będzie świadczyć usługi dla systemu e-Urząd Skarbowy. Wartość umowy może sięgnąć 44,6 mln zł. To niemal tyle samo, ile wynosi kapitalizacja firmy na giełdzie.
Pierwszy kwartał 2025 roku minął giełdowym telekomom bez fajerwerków. Rok temu miały nadzwyczajne zyski, których w tym roku nie dało się powtórzyć. Kolejne kwartały będą wyglądać lepiej. Nie tylko dlatego, że Orange Polska właśnie sprzedał spółkę handlującą energią.
Polska firma podpisała warunkową umowę nabycia Data Desk, spółki działającej w Ameryce Północnej i Południowej. Rynek transakcję ocenił pozytywnie. Kurs rośnie o prawie 7 proc.
Informatyczna spółka miała udany zeszły rok. Zwiększyła przychody i zyski. Jaki będzie 2025 rok?
Studio zmieniło strategię. Zapowiedziało premierę „Frostpunka 1886”. Zasygnalizowało też, że wyniki za 2025 r. będą lepsze niż w 2024 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas