Do rady powołano Józefa Głowackiego oraz Wojciecha Chmielewskiego, pracowników resortu skarbu.
Ponadto Mikołaj Budzanowski, minister skarbu, w porozumieniu z ministrem gospodarki powołał do rady Janusza Pilitowskiego. W myśl statutu spółki minister ma prawo odwołania i powołania jednego członka bez zgody pozostałych akcjonariuszy. Pilitowski jest wicedyrektorem Departamentu Energetyki Ministerstwa Gospodarki.
O wszystkich zmianach na NWZA zdecydował Skarb Państwa, który posiada 72,4 proc. akcji PGNiG.
Na dziś zaplanowano zebranie nowej, dziewięcioosobowej rady PGNiG. W jej skład poza nowymi członkami wchodzą: Marcin Moryń, Mieczysław Kawecki, Agnieszka Chmielarz, Mieczysław Puławski i Jolanta Siergiej. W porządku obrad znajduje się punkt dotyczący ogłoszenia konkursu na stanowisko prezesa PGNiG.
W grudniu z pełnienia tej funkcji zrezygnował Michał Szubski. Spółka w komunikacie poinformowała, że powodem rezygnacji były ważne sprawy osobiste. Sam Szubski przyczyny swojej rezygnacji tłumaczył brakiem decyzji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie podwyżki taryfy na gaz, o którą firma wnioskuje już od trzech miesięcy. Z kolei zdaniem analityków prezes PGNiG podał się do dymisji ze względu na roszady kadrowe, jakie zaczął przeprowadzać Budzanowski.