Właśnie ruszyła pilotażowa sprzedaż takiego produktu. Jest to nowość w ofertach energetycznych firm, które do tej pory proponowały pakietową sprzedaż prądu i gazu wyłącznie przedsiębiorstwom. Teraz także gospodarstwa domowe będą mogły obniżyć opłaty za błękitne paliwo . Jak podaje spółka upust na gaz wyniesie nawet do 10 proc. Dodatkowo gospodarstwa korzystające z tej oferty będą mogły skorzystać za darmo z pakietu assistance gazowego. W przypadku np. awarii kotła lub pieca centralnego ogrzewania partner czyli PZU pokryje koszty interwencji specjalisty technika urządzeń gazowych i grzewczych, a także urządzeń zamiennych dwukrotnie w roku (maksymalnie do kwoty 1,3 tys. zł w odniesieniu do dwóch zdarzeń). Dla gospodarstw domowych nie przy tym ma opłaty handlowej. Stawka za energię rozliczana jest natomiast zgodnie z decyzja Prezesa URE.

Obecnie spółka obrotu należąca do energetycznej grupy proponuje firmom zarówno sprzedaż samego gazu (single fuel), jak też w pakiecie z energią (dual fuel). Jak czytamy na stronie internetowej PGE, oferta „Energia z podwójną korzyścią" w dwóch modelach cenowych zakłada niższą stawkę sprzedaży błękitnego paliwa gazowego w stosunku do aktualnej taryfy PGE Obrót, a przy wyborze pakietu – korzystną cenę za prąd. Z naszych informacji wynika, że o szczegółach PGE ma poinformować w poniedziałek. Pakiet dual fuel dla gospodarstw jest kolejną nowością w ofercie PGE dla tej grupy odbiorców. Przypomnijmy, że w lipcu rozpoczęła się pilotażowa sprzedaż paneli słonecznych dla gospodarstw posiadających nieruchomość lub będących jej współwłaścicielem (operatorem sieci dystrybucyjnej jest PGE Dystrybucja). PGE ma obecnie ponad 5 mln klientów.

Rynek gazu stopniowo się liberalizuje. Świadczy o tym coraz większa liczba osób zmieniających sprzedawcę błękitnego paliwa. Z danych Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że tylko w I półroczu 2015 r. na taki krok zdecydowało się blisko 6,7 tys. odbiorców, a ich liczba na koniec czerwca sięgnęła 13 666. W 2011 r. odnotowano tylko cztery przypadki zmiany, w 2012 r. ich liczba zwiększyła się do 210, w 2013 r. – do 429, a na koniec ub.r. wzrosła do ponad 7 tys.