Notowania Synthaverse, czyli dawnego Biomedu, rozpoczęły wtorkową sesję od wzrostów. Około godz. 10 kurs rośnie o ponad 5 proc. Polska firma zawarła umowę z CoraPharm (czołową grupą farmaceutyczną działającą na Bałkanach) na rejestrację, dostawę i dystrybucję produktu leczniczego Onko BCG do Serbii oraz Bośni i Hercegowiny.
Łączna, minimalna wartość zamówień w pierwszych pięciu latach obowiązywania umowy ma wynieść 4,4 mln euro, czyli prawie 20 mln zł. Licencja ma charakter odpłatny - CoraPharm ma uiścić opłatę licencyjną w trzech transzach. Poniesie też koszty rejestracji oraz marketingu. Wprowadzenie produktu na rynek nastąpi po uzyskaniu rejestracji.
Czytaj więcej
Lubelska spółka pod nowym szyldem chce szerzej wkroczyć na nowe rynki. Podkreśla, że zmiana nazwy to tylko jeden z elementów tej strategii.
- Podpisaliśmy kolejną umowę z lokalnym liderem. To wpisuje się w naszą strategię wchodzenia z Onko BCG na kolejne europejskie rynki we współpracy z silnymi partnerami działającymi na tych rynkach. Wejście do kolejnych krajów nie tylko daje możliwość wzrostu sprzedaży, ale także zwiększa dywersyfikację odbiorców. Intensywnie pracujemy nad pozyskiwaniem nowych partnerów, z pomocą których chcemy prowadzić dalszą ekspansję zagraniczną – komentuje Mieczysław Starkowicz, prezes Synthaverse.
Produkty Onko BCG spółki są zarejestrowane w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Ukrainie i na Malcie. Synthaverse sprzedaje je również do Chorwacji, Turcji, Urugwaju, na Litwę, do Grecji, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Ponadto polska firma zarejestrowała na terytorium Niemiec i Szwajcarii produkt leczniczy na bazie tzw. dossier rejestracyjnego Onko BCG. Jest to lek na raka pęcherza moczowego. To jedna z 10 najczęściej spotykanych odmian raka na świecie, a liczba zachorowań rośnie. Według WHO było to 573 mln przypadków w 2020 r., a do 2040 r. prognozuje się wzrost o prawie 73 proc. do 991 mln zachorowań.